Debakl Basela u švicarskom Kupu

Nogomet 17. velj 202122:00 0 komentara
nogomet
Miguel MEDINA / AFP

Jedan od najtrofejnijih švicarskih nogometnih klubova Basel, doživio je debakl u nacionalnom Kupu izgubivši u susretu osmine finala od drugoligaša Winterthura sa 2-6.

Domaćin je na poluvremenu vodio 2-0, a potom u prvih 15 minuta nastavka zabio još tri gola za velikih 5-0. Basel je smanjio zaostatak s dva gola, no Winterthur je u posljednjim trenucima susreta zabio i šesti gol.

Strijelci za petoplasiranu momčad druge švicarske lige bili su Ramizi (19, 60), Buess (42-11m), Alves (49), Pepsi (58) i Mahamid (86), dok su za Basel zabili Kasami (78) i Cardoso (82).

Utakmica se igrala na Baselovom stadionu St. Jakob-Park, a ljuti navijači švicarskog velikana pokušali su blokirali izlaz iz garaže pa je morala intervenirati policija.

“Tužan sam i razočaran. Zaslužili smo kritiku i moramo nešto poduzeti,” kazao je veznjak Valentin Stocker.

Prema pisanju švicarskih medija samo je pitanje trenutka kada će trener Ciriaco Sforza dobiti otkaz.

Basel se u prvenstvu trenutačno nalazi na drugom mjestu sa čak 16 bodova manje od lidera Young Boysa.

Basel je 20 puta bio švicarski prvak, dok je u Kupu slavio 13 puta.