Chelsea i drugi put pobijedio Lille za četvrtfinale Lige prvaka

Nogomet 17. ožu 202207:54 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

Nogometaši Chelseaja, aktualni pobjednici Lige prvaka i drugi put su pobijedili Lille u osmini finala Lige prvaka. Nakon 2-0 u Londonu Chelsea je u gostima slavio 2-1 i tako se plasirao u četvrtfinale.

Od samog početka Lille je krenuo žestoko i odlučno ne bi li nadoknadio minus od dva pogotka iz prve utakmice. Nizao je šanse domaći sastav, ali Chelsea je nekako uspio preživjeti taj startni pritisak francuske momčadi.

Lille je ipak poveo u 38. minuti. Nakon što je Jorginho u svom šesnaestercu igrao rukom Turčin Yilmaz je sigurno izveo jedanaesterac za 1-0. No, Jorginho se iskupio za tu pogrešku u nadoknadi prvog dijela. Sjajnu je loptu poslao u prazni prostor, a Pulisic je vrlo lijepo naciljao suprotni kut domaćih vrata za 1-1.

Drugo poluvrijeme počelo je odličnom šansom Buraka Yilmaza koji je glavom pucao blizu gostujuće vratnice, a još je bliže pogotku bio Portugalac Xeka koji je u 63. minuti uzdrmao okvir vrata Chelseaja.

Lille je, kao i u prvom poluvremenu, dominirao, ali na kraju se mreža zatresla na drugoj strani. Mount je u 71. minuti odlično prošao i još ljepše ubacio s lijeve strane, a pogodak za 2-1 je zabio Azpilicueta i time osigurao svojoj momčadi prolaz dalje. Do kraja susreta mreže se više nisu tresle.

Kod Chelseaja je utakmicu počeo hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, ali ga je na početku drugog dijela zamijenio Mount. Kod Lillea je Domagoj Bradarić ušao u igru u 78. minuti, dok je cijelu utakmicu s klupe za pričuve odgledao Ivo Grbić.