Brazilski vratar zabio, pa obranio jedanaesterac

Nogomet 01. velj 202108:07 0 komentara
nogomet
GABRIEL BOUYS / AFP

Vratar brazilskog nogometnog prvoligaša Coritibe Wilson (36) postao je junak dana nakon što je u susretu 33. kola brazilskog prvenstva protiv Gremia (1-1) zabio pogodak iz jedanaesterca, a potom u posljednjim trenucima obranio kazneni udarac i tako spasio svoju momčad od poraza.

Gosti su poveli u 20. minuti golom Paula Miranede, a Coritiba je izjednačila u 73. minuti Wilsonovim pogotkom iz kaznenog udarca.

U posljednjim trenucima susreta Gremio je imao jedanaesterac za pobjedu, no Wilson je obranio udarac Jeana Pyerrea osiguravši Coritibi važan bod u borbi za ostanak.

Pet kola prije kraja Coritiba se nalazi na pretposljednjem, 19. mjestu sa sedam bodova manje od zone spasa.