Bayern šesticom proslavio naslov, novi hat-trick Lewandowskog

Nogomet 08. svi 202120:38 0 komentara
CHRISTOF STACHE / POOL / AFP

Nogometaši Bayerna svladali su Borussiju Moenchengladbach s uvjerljvih 6-0 (4-0) na svojoj Allianza Areni i tako proslavili deveti uzastopni naslov prvaka Njemačke, a ukupno 31. u klupskoj povijesti.

Bayern je već prije dvoboja i matematički osigurao novi trofej namijenjen prvaku, jer je Borussia Dortmund svladala RB Leipzig pa su Bavarci već tada ostali nedostižni za najbliže konkurente.

No, onda su još i napunili mrežu Moenchengladbacha pri čemu je najbolji svjetski napadač Robert Lewandowski postigao još jedan ‘hat-trick’ i došao do 39 pogodaka u ovoj bundesligaškoj sezoni, što je samo jedan manje od rekorda koji je prije 39 godina postavio Gerd Mueller.

Poljak je načeo mrežu gostiju već u 2. minuti na asistenciju Alabe. Na 2-0 je povisio Thomas Mueller u 23. minuti, a Lewandowski je ponovno zatresao mrežu u 34. minuti. Deset minuta poslije Poljak je asistirao za pogodak Kingsleyja Comana. U 66. minuti je Lewandowski kompletirao hat-trick realiziranim kaznenim udarcem, a konačnih 6-0 postavio je Sane u 86. minuti.

Dva kola prije kraja Bayern ima 74 boda, deset više od drugoplasiranog RB Leipziga.

No, Lewandowski nije bio prvi igrač koji je u 32. kolu Bundeslige dao tri gola. Prije njega to je učinio hrvatski reprezentativac Josip Brekalo koji je postigao sva tri pogotka za Wolfsburg u domaćoj pobjedi 3-0 nad Unionom iz Berlina.

Brekalo je svoj put do hat-tricka počeo u 12. minuti, kad je na povratnu loptu pogodio gornji lijevi kut vrata Uniona preciznim i snažnim udarcem s dvadesetak metara. U 63. minuti je hrvatski reprezentativac do pogotka stigao uz pomoć obrambenog igrača gostujućeg sastava koji je pokušao blokirati njegov udarac s ruba kaznenog prostora, ali se lopta čudno odbila i u visokom luku preletjela gostujućeg vratara.

Posljednji pogodak Brekalo je postigao u 90. minuti, ponovno na povratnu loptu. Njegov prvi udarac s desetak metara vratar Luthe je obranio, ali se lopta ponovno odbila do hrvatskog nogometaša. Luthe je bio na lopti i kod drugog udarca, ali mu je lopta prošla ispod ruke i završila u mreži.

Već u sljedećoj minuti je trener Wolfsburga Glasner povukao Brekala iz igre, kako bi dobio zaslužene čestitke za svoj pothvat kojim je svoju momčad potpuno približio plasmanu u Ligu prvaka. Wolfsburg je treći sa 60 bodova, dva više od Borussije Dortmund i četiri više od Eintrachta, ali momčad iz Frankfurta ima utakmicu manje.

Do kraja prvenstva, Wolfsburg će u sljedećem tjednu prvo gostovati kod RB Leipziga, a u zadnjem kolu ugostiti Mainz.

Petar Musa je bio u početnoj postavi Uniona, a igrao je do 68. minute.

Borussia je na svom Signal Iduna Parku svladala RB Leipzig s 3-2 za petu pobjedu u nizu, kojom je momčad iz Dortmunda učinila Bayern novim prvakom i prije nego što će Bavarci u subotu istrčati na teren, ali ono što je za njih važnije, “žuto-crni” su povećali izglede za plasman u Ligu prvaka.

Reuss (7) i Sancho (51) su domaćoj momčadi donijeli dva gola prednosti, koju je momčad iz Leipziga poništila golovima Kostermanna (63) i Danija Olma (77). No, Sancho je svojim drugom pogotkom u 87. minuti postavio konačnih 3-2.

Preokretom je do pobjede na svom terenu došao Hoffenheim koji je ugostio budućeg drugoligaša Schalke. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Utha (12) i Mustafija (42), a onda je proradio Andrej Kramarić.

Hrvatski reprezentativac je u 47. minuti postigao svoj 17. pogodak u Bundesligi ove sezone sjajno izvedenim slobodnim udarcem s 23 metra, da bi kod sljedeća dva gola svoje momčadi bio u ulozi asistenta. U 52. minuti se među strijelce upisao nigerijski branič Akpoguma, nakon Kramarićevog ubačaja iz kuta, a u 60. minuti je glavom pogodio i Baumgartner, kad je hrvatski reprezentativac ubacio loptu iz slobodnog udarca s 30-ak metara. Konačnih 4-2 postigao je Bebou u 64. minuti.