Dinamo izgubio od norveškog doprvaka Stromsgodseta

Nogomet 26. sij 201622:12 > 22:15
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski nogometni prvak Dinamo poražen je u prvoj pripremnoj utakmici u španjolskoj La Mangi od norveškog doprvaka Stromsgodseta 0-2.

Dinamo je dominirao veći dio utakmice, stvorio je nekoliko izglednih prilika, no pobjeda je pripala klubu iz Drammena.
Norvežani su poveli u 40. minuti golom Flamura Kastratija, a pobjedu Stromsgodseta je potvrdio Marcus Pedersen golom u 54. minuti. Najbliže pogotku ‘modri’ su bili u 64. minuti kada je Marko Rog sa 20-tak metara pogodio vratnicu.

Bila je to druga Dinamova utakmica tijekom zimskih priprema nakon što su ‘modri’ prije odlaska u Španjolsku u Rovinjskom selu odigrao 0-0 protiv Celja.
Dinamo je u La Mangu stigao u ponedjeljak, a već drugi dan je odradio prvi pripremni ogled. Do kraja boravka u Španjolskoj momčad Zorana Mamića imat će još četiri ispita. Za tri dana je utakmica protiv lidera poljskog prvenstva Piast Gliwice, 30. siječnja je ogled protiv moskovskog CSKA, 2. veljače protiv bugarskog Litexa i za kraj slijedi najteži ispit, 5. veljače sudar protiv ukrajinskog Šahtara.