Premier: Arsenal bez pogodaka kod Stokea

Nogomet 17. sij 201619:35 > 19:39
REUTERS/Eddie Keogh

U dvoboju 22. kola Premier lige Stoke je u nedjelju na svom stadionu protiv Arsenala odigrao 0-0, i "topnici" su sada vodeća momčad lige sa 44 boda, koliko ima Leicester, a treći je Manchester City sa 43.

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na svom Anfieldu poražen od Manchester Uniteda sa 0-1, a pobjednički gol zabio je Wayne Rooney u 78. minuti.

Prije četiri dana, u susretu protiv Arsenala, Liverpool se je spasio od poraza u 90. minuti, ali ovaj puta taj se scenario nije ponovio.

Rooneyju je to bio 176. pogodak u dresu Uniteda u Premier ligi i time je postao rekorder kad su u pitanju najbolji klupski strijelci u povijesti Premiershipa, odnosno od sezone 1992–93. Dosad je bio poravnat sa Thierryjem Henryjem, koji je za Arsenal zabio 175 pogodaka.

Inače, najbolji strijelac u povijesti Premier lige je Alan Shearer, koji je igrajući za Blackburn i Newcastle, zabio 260 golova, a slijedi ga Rooney koji je u dresu Evertona i Manchester Uniteda postigao 190.

Hrvatski stoper Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu “redsa”.

U ponedjeljak se sastaju Swansea – Watford.