Gol Negreda s pola terena, Valencia devet bez pobjede

Nogomet 17. sij 201614:15 > 14:16
Getty Images Sport, Manuel Queimadelos Alonso

Valencia je produžila seriju bez pobjede na čak devet, jer je na svojoj „Mestalli“ igrala nerješeno sa Rayo Vallecanom 2:2.

Bila je ovo šesta utakmica pod komandom Garya Nevillea. Englez je zabilježio četiri poraza i dva remija, što je svakako razočaravajući učinak za pristalice kluba sa “Mestalle”.

“Šišmiši” su bili na ivici poraza, ali im je bod doneo Paco Alcacer, golom u pretposljednjoj minuti.

Valencia je ponovo odigrala neuvjerljivo, i to protiv ekipe koja je 18., i koja nije zabilježila trijumf u ligi još od početka studenog.

Gosti su došli do vodstva već u 16. minuti, prelepim golom Jozabeda.

Ipak Valencia uspjeva izjednačiti u 56. minuti, golom Alvara Negreda skoro s polovine terena.

Nakon pogotka Llorentea u 69. minuti, činilo se da će Vallecano odnjeti sva tri boda, ali spomeuti Alcacer pobrinuo se da njegov tim izbjegne još jednu bruku.

Valencia je deseta s 24 boda, dok su gosti 18. s 16 bodova.