FA kup: Tottenham – Leicester City 2-2

Nogomet 10. sij 201622:25 > 22:27
REUTERS/Eddie Keogh

Nogometaši Chelsea rutinski su izborili plasman u 4. kolo FA kupa nakon što su na Stamford Bridgeu pobijedili Scunthorpe United 2-0, dok su Tottenham i Leicester City odigrali 2-2, pa će igrati novi susret.

Nažalost, hrvatski napadač Andrej Kramarić nije bio prijavljen za susret premda je Leicester City nastupio bez prvog napadača Jamiea Vardyja.
Spursi su poveli golom Christiana Eriksena u osmoj minuti, no Leicester je okrenuo rezultat golovima Marcina Wasilewskog (12) i Shinjija Okazakija (48). Tottenham je izjednačio i izborio novi susret, ali u Leicesteru u posljednjim trenucima susreta, a pogodak iz jedanaesterca zabio je Harry Kane.
Londonski ‘Bluesi’ nisu imali problema protiv trećeligaša Scunthorpe United. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za pobjedu, a strijelci su bili Diego Costa (13) i Ruben Loftus-Cheek (68).
Za najveće iznenađenje pobrinuli su se nogometaši Oxford Uniteda koji su pobijedili premierligaša Swansea City 3-2. Oxford United je član ‘League Two’, četvrtog razreda engleskog nogometa, no to se na terenu nije vidjelo.
Gosti su poveli golom Jeffersona Montera u 23. minuti, no domaćin je okrenuo rezultat s tri gola, a strijelci su bili Lima Sercombe (45-11m) i Kemar Roofe (49, 59). Velški sastav je golom Bafetimbija Gomisa u 66. minuti vratio susret u neizvjesnost, no Oxford je uspio izdržati do kraja i izboriti veliku pobjedu.
Bez pobjednika je završio i susret Carlisle United – Yeovil Town (2-2), pa će se igrati novi dvoboj u Yeovilu. Gosti su izjednačili u trećoj minuti sudačke nadoknade, a junak susreta bio je Sean Jeffers.