Van Gaalov kraj? Očajni United izgubio od Stokea

Nogomet 26. pro 201516:01 > 16:03
Reuters / Carl Recine Livepic

Manchester United je nastavio sa lošim igrama, i doživio peti poraz u Premijer Ligi, u prvom dvoboju 18. kola izgubio je u gostima od Stokea sa 2:0.

Sudbinu Uniteda na ovom meču, a moguće je i Louisa Van Gaala u klubu, zapečatili su igrači porijeklom sa ovih prostora.

Nakon velike greške Memphisa Depaya u 19. minuti, Glenn Johnson je asistirao Bojanu Krkiću, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine pošalje loptu u mrežu Davida De Gee.

Već sedam minuta kasnije, bilo je 2:0 za domaće. Nakon slobodnog udarca Stokea, lopta se odbila od živog zida do Marka Arnautovića, a reprezentativac Austrije je snažnim i preciznim udarcem sa oko 20 metara postigao šesti gol u sezoni.

Manchester United je u drugom poluvremenu imao svoje prilike, ali je siguran na golu domaćih bio Butland. Bio je ovo četvrti uzastopni poraz “Crvenih vragova”, od toga treći u Premier ligi u kojoj su sada u nizu od sedam uzastopnih utakmica bez pobjede.

Nakon novog kiksa, United je tek šesti na ljestvici, i pitanje je da li će nakon serije loših rezultata, Louis Van Gaal dočekati novu godinu na klupi.

Stoke, koji je ove sezone pobijedio i Manchester City na svom terenu, popeo se na osmo mjesto.

Svi preostali susreti 18. kola igraju se u subotu, a sastaju se Bournemouth – Crystal Palace, Aston Villa – West Ham United, Chelsea – Watford, Liverpool – Leicester City, Manchester City – Sunderland, Swansea City – West Bromwich Albion, Tottenham Hotspur – Norwich City (16 sati), Newcastle United – Everton (18.30) i Southampton – Arsenal (20.45).