Klupsko Svjetsko prvenstvo: U finalu Barcelona i River Plate

Nogomet 17. pro 201513:27 > 13:30
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Nakon što su to jučer napravili nogometaši River Platea, danas su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva plasirali i prvaci Europe.

Usprkos neigranja Lionela Messija i Neymara, Katalonci su bez problema svladali kineski Guangzhou sa 3:0.

Sva tri pogotka postigao je fenomenalni Luis Suarez.. Urugvajac je bunker Kineza prvi puta probio pet minuta prije poluvremena i to na sjajnu asistenciju Ivana Rakitića.

Susret je odlučen u petoj minuti nastavka, nakon što je Suarez iskoristio odlično dodavanje Inieste. Suarez je loptu primio prsima u kaznenom prostoru i iz voleja je poslao u mrežu.

Konačan rezultat Urugvajac je postavio pogotkom iz penala u 67. minuti, čime je postao prvi igrač koji je ostvario tri pogotka na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Očekivano finale između Barcelone i Rivera na programu je u nedjelju u Yokohami s početkom u 11.30 sati.