Poraz Atletica, pogodak Mandžukića

Nogomet 09. stu 201423:20 > 23:22
REUTERSSusanaVera

Pogodak Marija Mandžukića ipak nije spasio pporaz njegovog Atletico Madrida 2:1 u gostima kod Real Sociedada

U posljednjem susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Sociedad je pobijedio Atletico Madrid 2-1, a gol za goste zabio je Mario Mandžukić.

Hrvatski napadač je postigao vodeći pogodak na utakmici u 10. minuti na asistenciju Raula Garcije. Bio je to njegov peti pogodak ove sezone u Primeri. Pet minuta kasnije izjednačio je Vela, a drugu pobjedu Sociedadu donio je Agirretxe u 82. minuti. U tim trenucima su gosti igrali s igračem manje nakon što je u 50. minuti isključen Guilherme Siqueira. Mandžukić je odigrao cijeli susret za Atletico.

U nedjelju su odigrane još tri utakmice i sve tri su završile neodlučenim ishodima. Espanyol i Villarreal, te Sevilla i Levante su odigrali 1-1, dok u dvoboju između Valencije i Athletic Bilbao nije bilo golova.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 27 bodova, Barcelona ima 25, Valencia 24, a Atletico Madrid 23 boda.

REZULTATI

Real Sociedad – Atletico Madrid 2-1 (Vela 15, Agirretxe 83 / MANDŽUKIĆ)

Valencia – Athletico Bilbao 0-0

Espanyol – Villarreal 1-1 (Colotto 90+1 / Mario 26)

Sevilla – Levante 1-1 (Vitolo 31 / Victor 80)

U subotu:

Celta – Granada 0-0

Malaga – Eibar 2-1 (Juanmi 53, Amrabat 90-11m / Arruabarrena 42)

Real Madrid – Rayo Vallecano 5-1 (Bale 9, Ramos 40, Kroos 55, Benzema 59, Ronaldo 83 / Bueno 44)

Getafe – Elche 0-0

Almeria – Barcelona 1-2 (Bifouma 37 / Neymar 73, Jordi Alba 82)