Pobjeda Bešiktaša i novi crveni karton

Nogomet 09. stu 201421:04 > 21:10
Pedja Milosavljevic / CROPIX

Besiktas Slavena Bilića je preokretom došao do pobjede 2:1, i to s čak dva igrača manje s čime su prekinuli niz od dvije utakmice bez slavlja.

U susretu devetog kola turskog nogometnog prvenstva Bešiktaš našeg Slavena Bilića je pobijedio na gostovanju Istanbul Basaksehir 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Domaćin je poveo u 42. minuti golom Alexandrua Epureanu, no Bešiktaš je u drugom poluvremenu okrenuo rezultat golovima Demba Ba (63) i Kerima Freia (75). Bešiktaš je utakmicu zaključio s dva igrača manje, u 77. minuti je pocrvenio Pedro Franco, a u sudačkoj nadoknadi i Ismail Koybasi. Zanimljivo, Bilićeva momčad je u zadnja tri kola dobila čak četiri crvena kartona. Protiv Kayseri Erciyesspora je isključen Gokhan Tore, protiv Fenerbahčea Olcay Sahan, a protiv Istanbul Basaksehira Franco i Koybasi.

Na ljestvici vode Fenerbahče i Galatasaray sa po 19 bodova, a Bešiktaš je treći s dva boda manje.