Bundesliga: U sudaru Borussija bodovi ostali u Dortmundu

Nogomet 09. stu 201419:49 > 19:51
REUTERS/Ina Fassbender

U posljednjem susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je pobijedila imenjaka iz Moenchengladbacha 1-0 i pobjegla sa začelja ljestvice.

Pobjednika je odlučio autogol Christopha Kramera u 58. minuti susreta.

U ranije odigranom susretu Wolfsburg je pobijedio HSV 2-0, a prvi pogodak na utakmicu zabio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić. Wolfsburg je ovom pobjedom izbio na drugu poziciju sa 23 boda, četiri manje od lidera Bayerna.

Domaćin je stigao u vodstvo u 27. minuti. Belgijski veznjak Kevin de Bruyne je pucao sa 20-tak metara, Olić je podmetnuo nogu i prevario vratara Jaroslava Drobnyja. Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u prvenstvu i vodeći je strijelac kluba.

Drugi gol ‘vukovi’ su zabili u 63. minuti nakon brze kontre koju je povukao De Bruyne, a potom sjajno asistirao Aaronu Huntu kojem nije bilo teško pogoditi suparničku mrežu.

Olić je na terenu proveo 85. minuta kada ga je zamijenio Nicklas Bendtner, dok je Ivan Perišić odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Bayern sa 27 bodova, Wolfsburg je drugi sa 23 boda, a na trećem mjestu je Borussia Moenchengladbach sa 20 bodova. Borussija Dortmund je pobjegla s posljednje pozicije i sada je na 15. mjestu sa 10 bodova. Na začelju su HSV i Stuttgart sa po devet bodova.

REZULTATI:

Borussia D. – Borussia M. 1-0 (Kramer 58-autogol)

Wolfsburg – HSV 2-0 (OLIĆ 28, Hunt 63)

U subotu:

Werder – Stuttgart 2-0 (Proedl 30, Bartels 57)

Bayer Leverkusen – Mainz 0-0

Augsburg – Padeborn 3-0 (Werner 7,47, Callsen Braker 68)

Hoffenheim – Koln 3-4 (Szalai 2, Firmino 39,45 / Olkowski 5,83, Lehmann 12, Ujah 35)

Eintracht F. – Bayern 0-4 (Mueller 22,64,67, Shaqiri 86)

Freiburg – Schalke 2-0 (Guenter 22, Schmid 68)