Vrataru Augsburga Koeln naplaćuje popravak travnjaka

Nogomet 08. pro 201513:17 > 13:27
YouTube

Vratar njemačkog nogometnog prvoligaša Augsburga Marwin Hitz morat će platiti popravak travnjaka na stadionu Koelna koji je namjerno uništio tijekom subotnje utakmice 15. kola u kojoj njegov klub slavio s 1-0, a on obranio kazneni udarac.

U 58. minuti utakmice Koelnu je dosuđena najstroža kazna, a Hitz je svojom kopačkom namjerno iskopao kopačkom rupu oko bijele točke ne bi li na taj način onemogućio normalno izvođenje jednaesterca suparničkom igraču. Vratar Augsburga je u tome i uspio, jer se napadač Koelna Anthony Modeste prilikom izvođenja okliznuo, nakon što mu je noga upala u iskopanu udubinu, a Hitz je zaustavio njegov udarac.
To se dogodilo pri rezultatu 0-0, a u 64. minuti Bobadilla je postigao pogodak kojim je Augsburg došao do pobjede. Švicarski reprezentativni vratar se kasnije ispričao za to što je napravio, ali će mu tvrtka KSS koja brine za održavanje travnjaka na Koelnovom stadionu isporučiti račun na 122,92 eura, koliko je stajala sanacija oštećenog dijela, stoji u vijesti koju je objavio njemački dnevnik Express, a prenijela agencija DPA.
Novine prenose i izjavu zaposlenika tvrtke KSS Hansa Ruettena koji ističe da je na Hitzu odluka hoće li pokriti troškove sanacije oštećenja.
“Ne radi se uopće o novcu. Ako Marwin Hitz odluči platiti račun, mi ćemo taj novac donirati dječjoj bolnici”, rekao je Ruetten.