HNL: Rijeka i Hajduk opravdali ulogu favorita

Nogomet 28. stu 201517:58 > 18:00
Miranda Cikotic/PIXSELL

U utakmici 18. kola Prve HNL Hajduk je kao gost pobijedio Zagreb sa 2-0 (1-0).

Strijelci: 0-1 Tudor (17), 0-2 Bencun (89).

Oba sastava nisu iskoristila 11-erac i to pri rezultatu 1-0 za Hajduk, prvo je u 25. minuti Boban propustio poravnati pogodivši vratnicu, a samo tri minute potom i udarac Caktaša s bijele točke zaustavila je vratnica.

Zagreb je čitavo drugo poluvrijeme odigrao s desetoricom jer je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zbog drugog žutog kartona isključen Šulc, a i Hajduk je utakmicu završio sa 10 igrača jer je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena zbog drugog žutog kartona isključen i Milović.

Pred 2.000 gledatelja sudio je Strahonja iz Zaprešića.

Hajduk se ovom pobjedom poravnao s Rijekom na vrhu ljestvice, oba sastava imaju po 35 bodova, ali Rijeka ima utakmicu manje, dva više od trećeg Dinama, dok je Zagreb ostao uvjerljivo posljednji sa samo osam bodova, šest manje od pretposljednjeg Osijeka.

Nogometaši Rijeke i Hajduka opravdali su ulogu favorita u subotnjim susretima 18. kola Prve HNL, Rijeka je na Rujevici svladala Istru 1961 sa 1-0 (1-0), dok je Hajduk kao gost svladao Zagreb sa 2-0 (1-0).

Jedini pogodak za 10. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Riječana bio je Marin Tomasov u 18. minuti, dok je Hajduk do pobjede u Kranjčevićevoj stigao golovima Frana Tudora u 17. i Marka Bencuna u 89. minuti.
Rijeka je zadržala prvo mjesto na ljestvici sa 38 bodova, Hajduk je sada drugi sa 35, dok je Dinamo, koji će svoj susret 18. kola igrati u nedjelju protiv Lokomotive, pao na treće mjesto sa 33 boda.
Istra 1961 je sedma sa 19 bodova, jednim manje od šestog Intera, a dva više od osmog Slavena Belupa, dok je Zagreb uvjerljivo posljednji sa samo 8 bodova, šest manje od pretposljednjeg Osijeka.