EL: Feyenoord – Rijeka 2-0

Nogomet 06. stu 201423:38 > 23:40
Tea Cimas / CROPIX

Nogometaši Rijeke nisu izdržali pritisak te su poraženi u Rotterdamu od Feyenoorda 2:0 s čime su smanjili izglede za prezimljavanje u Europi.

U susretu četvrtog kola G skupine Europske lige nogometaši Rijeke su izgubili u Rotterdamu kod Feyenoorda s 2-0 (2-0) i umanjila svoje šanse za prolazak skupine.

Nizozemska momčad je do pobjede došla pogocima Karima El Ahmadija (9) i Lexa Immersa (20), pa je Feyenoord tako uzvratio Rijeci za poraz na Kantridi (1-3).

Riječani su izgubili u Rottterdamu, ali nisu razočarali. Odigrali su vrlo slabo prvo poluvrijeme što ih je i koštalo boljeg rezultata, ali su bitno popravili dojam u drugom dijelu kada su propustili tri ogromne prilike za zgoditak, te nadigrali Feyenoord. Nažalost, to nije bio dan Rijekinih napadača, pa hrvatski predstavnik s mitskog De Kuijpa bez postignutog zgoditka kojeg su po igri zaslužili.

U drugom susretu iz ove skupine Sevilla je kod kuće slavila protiv Standarda s 3-1. Pogotke su za Sevillu dali Kevin Gameiro (19), Jose Antonio Reyes (42) i Carlos Bacca (90), dok je za belgijsku momčad zabio Paul-Jose M’Poku (32).

Nakon četiri kola na ljestvici vodi Sevilla s 8 bodova, Feyenoord ima 6, dok Standard i Rijeka imaju po četiri boda.

U idućem kolu, 27. studenog Rijeka dočekuje Standard, a u drugoj utakmici igraju Feyenoord i Sevilla.

Obrana Rijeke popustila je već u 8. minuti kada je Feyenoord napravio brzu akciju u kojoj je Kazim glavom spustio za natrčalog El Ahmadija koji snažno i neobranjivo pogađa za 1-0. U 20. minuti ponovno je riječka obrana zaboravila je Immersa, koji glavom iz blizine postiže drugi pogodak. Riječani su nakon dva primljena zgoditka ipak pronašli svoj ritam, često su dolazili u kazneni prostor domaćina, a najbolju priliku propustio je Kramarić čiji je udarac s 18 metara vratar Veermer obranio. U 37. minuti Leovac je u zadnji trenutak uspio blokirati udarac Kazima prema praznoj mreži, pa je Rijeka na odmor otišla ipak samo dva primljena zgoditka.

U 65. minuti najbolji strijelac hrvatske lige Karamarić je promašio nemoguće. Nakon neuspjele ofsajd-zamke Nizozemaca našao se sam na pet metara od vratara i pucao ravno u njega, a potom je prihvatio odbijenu loptu, prošao Vermeera i pogodio braniča Feyenoorda na metar ispred gola. U 70. minuti opet velika prilika za Rijeku, Leovac je izbio sam na osam metara iskosa i pokušao je lobom postići zgoditak, ali je pritom bio neprecizan. U 76. minuti ponovno su braniči Feyenoorda blokirali udarac Kramarića, koji je ostao bez pogotka.

FEYENOORD – RIJEKA 2-0

ROTTERDAM. Stadion De Kuijp – 38.000 gledatelja; Sudac: Thompson (Škotska)

Strijelci: 1-0 El Ahmadi (9), 2-0 Immers (20)

FEYENOORD: Vermeer – Wilkshire (Boulahrouz,71), Nelom, Konglo, Van Beek, Toornstra, Clasie, El Ahmadi, Immers, Manu (Boetius, 61), Kazim

RIJEKA: Vargić – Tomečak (Vešović, 79), Leovac, Lešković, Samardžić, Jajalo, Cvijanović, Jugović, Moises (Krstanović, 61), Kramarić, Sharbini (Kvržić 50).