Serie A: Kalinić – Livaja 2-1

Nogomet 22. stu 201518:01 > 18:04
REUTERS/Giampiero Sposito

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina i Empoli su odigrali 2-2. Oba gola za Fiorentinu je zabio Nikola Kalinić, dok je jedan o strijelaca za Empoli bio Marko Livaja.

Empoli je poveo golom Livaje u 18. minuti, a bio je to njegov prvi pogodak u Serie A ove sezone. Marcel Buchel je u 28. minuti povisio vodstvo gostiju i do konca poluvremena više nije bilo golova. U nastavku susreta ‘viole’ su uspjele izjednačiti, no više od toga nije išlo. Oba gola za Fiorentinu postigao je Kalinić koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Prvog je zabio u 56. minuti, a drugog pet minuta kasnije stigavši do brojke od devet golova u prvenstvu. Više od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji vodi na ljestvici strijelaca sa 10 pogodaka.

Fiorentina je do konca susreta imala priliku upisati i pobjedu koja bi je dovela do vrha ljestvice, no obrana Empolija je izdržala. Ante Rebić je započeo utakmicu u početnom sastavu Fiorentine, no odigrao je loše i zamijenjen je na koncu prvog dijela. Milan Badelj nije ulazio u igru. Kod gostiju je Livaja igrao svih 90 minuta.
Napoli je na gostovanju pobijedio Veronu 2-0 preuzevši prvo mjesto. Strijelci su bili Lorenzo Insigne (67) i Gonzalo Higuain (73). Ivan Strinić nije nastupio za goste.
Genoa je pobijedila Sassuolo 2-1 u susretu u kojem su dva gola pala u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je poveo golom Rincona u 51. minuti, izjednačio je Acerbi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, a pobjedu domaćinu donio je minutu kasnije Pavoletti. Oba sastava su završila utakmicu s igračem manje. God Genoe je isključen Perotti (42), a kod Sassuola Berardi (43). Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za goste.
Udinese je pobijedio Sampdoriju 1-0, a Stipe Perica nije ulazio u domaće redove. Carpi je kod kuiće izgubio od Chieva 1-2, a za domaćine je Igor Bubnjić igrao do 59. minute
Na ljestvici vode Napoli i Fiorentina sa po 28 bodova, dok Roma i Inter imaju po 27 bodova, no milanski sastav ima utakmicu manje. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Frosinone (11), Verona (6) i Carpi (6).
REZULTATI
Atalanta – Torino        0-1 (Bovo 52)
Carpi – Chievo            1-2 (Gamberini 61-ag / Inglese 8, Meggiorini 14)
Fiorentina – Empoli    2-2 (KALINIĆ 56, 61 / LIVAJA 18, Buchel 28)
Genoa – Sassuolo       2-1 (Rincon 51, Pavoletti 90+5 / Acerbi 90+4)
Lazio – Palermo          1-1 (Candreva 70-11m / Goldaniga 21)
Udinese – Sampdoria 1-0 (Badu 35)
Verona – Napoli         0-2 (Insigne 67, Higuain 73)
U subotu:
Juventus – Milan       1-0 (Dybala 65)
Bologna – Roma        2-2 (Masina 14, Destro 87-11m / Pjanić 52-11m, Džeko 72-11m)