LP: Bayern, Barcelona, PSG i Porto izborili osminu finala

Nogomet 05. stu 201422:50 > 23:01
REUTERS/Michael Kooren

Nakon samo četiri odigrana kola u Ligi prvaka nekolicina momčadi je već osigurala mjesto u idućem krugu natjecanja odnosno u osmini finala. To su Real Madrid, Borussija Dortmund, Bayern, Barcelona, PSG i Porto.

Nakon Real Madrida i Borussije Dortmund plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Bayern, Barcelona, PSG i Porto.

Bayern je u susretu 4. kola E skupine na Allianz Areni rutinski odradio posao protiv Rome pobijedivši 2-0 nakon što je u Rimu slavio 7-1. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za četvrti trijumf Bavaraca u skupini. Golove su postigli Franck Ribery u 38. minuti i Mario Gotze u 64. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine CSKA je u Manchesteru šokirao City ostvarivši pobjedu 2-1 i vratio se u igru za drugu poziciju. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Doumbia (2, 35). Pogodak za ‘Građane’ zabio je Yaya Toure u 8. minuti, no osam minuta prije kraja susreta je dobio crveni karton zbog udaranja suparnika. Pocrvenio je i Fernandinho u 70. minuti pa je City osim bez bodova ostao i bez dvojice važnih igrača u završnici natjecanju u skupini.

Na ljestvici vodi Bayern sa 12 bodova, CSKA i Roma imaju po četiri boda, a City je posljednji s dva boda.

U skupini F Barcelona i PSG su ostvarili očekivane pobjede i osigurali prolaz. PSG je u Parizu pobijedio Apoel 1-0, a pogodak odluke zabio je Edison Cavani u 2. minuti.

Barcelona je do pobjede u Amsterdamu protiv Ajaxa (2-0) stigla na krilima Lionela Messija koji je zabio oba gola (36, 76) čime je stigao do brojke od 71 gola u Ligi prvaka i izjednačio se s dosadašnjim rekorderom Raulom. Ajax je od 71. minute igrao bez isključenog Veltmana. Ivan Rakitić je igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Rafinha.

PSG vodi na ljestvici sa 10 bodova, Barca ima devet, Ajax dva, a Apoel jedan bod.

U skupini G Maribor je priredio senzaciju odigravši na svom stadionu 1-1 protiv Chelsea. Slovenski prvak je poveo sjajnim pogotkom Agima Ibraimija u 54. minuti, a izjednačio je Nemanja Matić u 73. minuti. Gosti su u 85. minuti mogli do pobjede, no Eden Hazard je promašio kazneni udarac, točnije Jasmin Handanovič je zaustavio njegov udarac.

U drugom susretu Sporting i Schalke su ponovo odigrali sjajnu utakmicu. U prvom susretu u Gelsenkirchenu je Schalke slavio 4-3, a ovoga puta je Sporting bio bolji 4-2. Gosti su poveli autogolom Slimanija u 17. minuti, a izjednačio je Naby Sarr (26). Sporting je preokrenuo rezultat u 52. minuti golom Jefersona, a u 74. minuti golom Nanija stigao do dva gola prednosti. Aogo je u 88. minuti smanjio na 2-3, no Slimani je golom u 90. minuti razriješio sve dvojbe i donio domaćinu važnu pobjedu.

Na ljestvici vodi Chelsea s osam bodova, Schalke ima pet, Sporting četiri, a Maribor tri boda.

U skupini H Porto je na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao 2-0 i osigurao prolaz. Strijelci su bili Jackson Martinez (56) i Brahimi u (73). Martinez je u 42. minuti promašio kazneni udarac.

Ronald Gorsic / CROPIX

Šahtar je rutinski odradio ogled protiv BATE Borisova pobijedivši 5-0. Jedan od najboljih igrača utakmice bio je kapetan hrvatske vrste i Šahtara Darijo Srna koji je postigao prvi, a potom asistirao i za drugi pogodak ukrajinskog prvaka. Srna je zabio za 1-0 u 19. minuti, a na otvaranju drugog dijela asistirao je Alexu Teixeiru za vodstvo 2-0. Luiz Adriano je u 58. minuti golom iz kaznenog udarca povisio na 3-0, u 83. minuti je zabio svoj drugi gol na utakmici, a u posljednjim trenucima i treći za konačnih 5-0. Adriano je BATE Borisovu u dvije utakmice zabio osam golova. Gosti su od 44. minute igrali bez isključenog Anrija Haguša.

Na ljestvici vodi Porto sa 10 bodova, Šahtar ima osam, BATE Borisov tri, a Athletic Bilbao jedan bod.