LP: Real i Borussija izborili prolaz, Arsenal ispustio 3-0

Nogomet 04. stu 201422:48 > 22:57
REUTERS/JuanMedina

U susretu 4. kola B skupine nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Liverpool 1-0 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini čime je osigurao prolaz u osminu finala.

Plasman u drugi krug osigurala je i Borussija Dortmund u skupini D nakon što je ponovo deklasirala Galatasaray. Nakon slavlja 4-0 u Istanbulu, njemački doprvak je na svom travnjaku slavio 4-1 ostvarivši četvrtu pobjedu.

Pogodak za 12. uzastopnu pobjedu Reala u svim natjecanjima postigao je Karim Benzema u 27. minuti. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real. “Kraljevski klub” je prije dva tjedna na Anfieldu slavio 3-0, no ovoga puta je zabio tek jedan gol premda su gosti nastupili u drugom sastavu. ‘Redsi’ su otvorili utakmicu bez niza prvotimaca koje je Brendan Rodgers želio sačuvao za vikend i derbi protiv Chelseaja. Steven Gerrard, Coutinho, Jordan Henderson, Raheem Sterling i Mario Balotelli utakmicu su započeli na klupi, Daniel Sturridge je otpao bez ozljede, dok naš Dejan Lovren nije bio niti prijavljen za utakmicu.

U drugom susretu iz ove skupine Basel je deklasirao Ludogorec 4-0 i probio se na drugo mjesto u skupini. Strijelci su bili Embolo (34), Gonzalez (41), Gashi (59) i Suchy (65).

Nakon četiri kola na ljestvici vodi Real sa 12 bodova, Basel ima šest, a Liverpool i Ludogorec po tri boda.

U skupini A španjolski prvak Atletico Madrid je na gostovanju porazio Malmo 2-0 uz golove Kokea (30) i Raula Garcie (78). Domaćin je u 52. minuti mogao izjednačiti, no udarac Rosenberga je završio u okviru gola. Mario Mandžukić je igrao do 69. minute.

U drugom dvoboju Juventus je pobijedio Olympiakos 3-2 i vratio se u igru za prolaz skupine. Bio je to sjajan susret prepun preokreta. Juve je vodio 1-0, Grci su okrenuli rezultat u vodstvo 2-1, da bi talijanski prvak u razmaku od 60-tak sekundi zabio dva gola za pobjedu 3-2. Juve je poveo sjajnim golom Andrea Pirla iz slobodnog udarca u 21. minuti, no svega tri minute kasnije izjednačio je Alberto Botia. Grci su u 61. minuti u potpunosti okrenuli rezultat golom N’Dinge, međutim niti vodstvo pirejskog kluba nije dugo trajalo. U 65. minuti Juve je izjednačio nakon autogola vratara Roberta. Fernando Llorente je pucao glavom, a lopta se od vratnice odbila u Roberta i ušla u gol. Svega minutu kasnije Pogba je udarcem s ruba kaznenog prostora doveo torinski sastav u vodstvo.

Na ljestvici vodi Atletico Madrid sa devet bodova, Juventus i Olympiakos imaju po šest bodova, dok je na začelju Malmo s tri boda.

U skupini C Bayer Leverkusen je u St Peterburgu pobijedio Zenit 2-1 i načinio veliki korak prema plasmanu u osminu finala. Junak utakmice bio je korejski reprezentativac Son Heung-Min koji je u razmaku od pet minuta dva puta zatresao mrežu ruskog prvaka. Son je prvi gol zabio u 68. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara, a pet minuta kasnije izbio je sam ispred Jurija Lodigina i mirno poentirao. Zenit je u 89. minuti golom Rondona smanjio, no u preostalom vremenu nije uspio iščupati bod.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike, no sve tri su promašili. Hulk je u 13. minuti uzdrmao vratnicu iz slobodnog udarca, a potom je Aleksandar Keržakov u 21. i 23. minuti sam izbio pred njemačkog vratara Bernda Lena, no oba puta je loše reagirao. Njegov prvi udarac je zaustavila ‘jedinica apotekara’, dok je u drugom pokušaju Keržakov promašio gol. Tin Jedvaj je odigrao solidnih 65 minuta za Bayer nakon čega ga je zamijenio Sebastian Boenisch, dok je Dario Krešić ostao na klupi njemačkog sastava.

U drugom susretu Benfica je u samoj završnici susreta srušila Monaco 1-0 golom Talisce u 82. minuti. Bio je to prvi pogodak kojeg je Danijel Subašić na vratima Monaca primio ove sezone u LP.

Bayer trenutačno vodi na ljestvici s devet bodova, Monaco ima pet bodova, a Zenit i Benfica po četiri boda.

U skupini D Borussia Dortmund je još jednom deklasirala Galatasaray. Nakon slavlja 4-0 u Istanbulu, njemački doprvak je na svom travnjaku slavio 4-1 ostvarivši četvrtu pobjedu. Golove za Borussiju zabili su Marco Reus (39), Sokratis Papastathopoulos (56), Ciro Immobile (74) i Semih Kaya (86-autogol), dok je strijelac za goste bio Hakan Balta (70).

Arsenal je u Londonu na nevjerojatan način ispustio pobjedu protiv Anderlechta. ‘Topnici’ su pola sata prije kraja utakmice vodili 3-0, no Belgijanci su uspjeli izjednačiti. Strijelci za Arsenal bili su Arteta (25-11m) Alexis Sanchez (29) i Alex Oxlade-Chamberlain (58), a za goste Vanden Borre (61, 72-11m) i Aleksandar Mitrović (90). Arsenal je u prošlom kolu pobijedio Anderlecht u Bruxellesu 2-1 golom u sudačkoj nadoknadi, a sada su Belgijanci uzvratili golom u sudačkoj nadoknadi za remi.

Na ljestvici vodi Borussija sa 12 bodova, Arsenal ima sedam, Anderlecht dva, a Galatasaray jean bod.

SKUPINA A:

Juventus – Olympiakos 3-2 (Pirlo 21, Roberto 65-ag, Pogba 66/Botia 24, Ndinga 61)

Malmo – Atletico Madrid 0-2 (Koke 30, Raul Garcia 79)