LP: Bayer Leverkusen slavio u Rusiji

Nogomet 04. stu 201420:43 > 20:45
REUTERS/Alexander Demianchuk

U susretu 4. kola C skupine nogometne Lige prvaka Bayer Leverkusen je u St. Peterburgu pobijedio Zenit 2-1 i načinio veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

Junak utakmice bio je korejski reprezentativac Son Heung-Min koji je u razmaku od pet minuta dva puta zatresao mrežu ruskog prvaka. Son je prvi gol zabio u 68. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara, a pet minuta kasnije izbio je sam ispred Jurija Lodigina i mirno poentirao. Zenit je u 89. minuti golom Rondona smanjio, no u preostalom vremenu nije uspio iščupati bod.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike, no sve tri su promašili. Hulk je u 13. minuti uzdrmao vratnicu iz slobodnog udarca, a potom je Aleksandar Keržakov u 21. i 23. minuti sam izbio pred njemačkog vratara Bernda Lena, no oba puta je loše reagirao. Njegov prvi udarac je zaustavila ‘jedinica apotekara’, dok je u drugom pokušaju Keržakov promašio gol.

Tin Jedvaj je odigrao solidnih 65 minuta za Bayer nakon čega ga je zamijenio Sebastian Boenisch, dok je Dario Krešić ostao na klupi njemačkog sastava.

U drugom susretu iz C skupine večeras se sastaju Benfica i Monaco.

Bayer trenutačno vodi na ljestvici s devet bodova, Monaco ima četiri boda manje, ali i utakmicu manje. Zenit je treći sa četiri boda, a na začelju je Benfica s jednim bodom i utakmicom manje.