Kup: Slaven Belupo i Inter u četvrtfinalu

Nogomet 27. lis 201521:10 > 21:13
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa i Intera izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa.

Slaven Belupo je na Šubićevcu pred 700 gledatelja pobijedio Šibenik 2-0, dok je Inter u Zaprešiću pred 500-tinjak gledatelja boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Cibaliju 4-3.
Momčad iz Koprivnice je do pobjede protiv vodeće momčadi druge lige stiglagolovima Petra Brleka (55) i Sandija Križmana (74). Šibenik je bio bolji u prvom poluvremenu, no nije realizirao svoju nadmoć. Gosti su poveli u 55. minuti sjajnim pogokom Brleka sa 20-tak metara. Zanimljivo, bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola. U 74. minuti susret je i definitivno riješen nakon što je Križman iskoristio neodlučnost domaćih stopera. Momčad Željka Kopića u nastavku susreta rutinski je sačuvala prednost i izborila plasman u četvrtfinale.
Bio je to prvi susret u Kupu na Šubićevcu u posljednjih pet godina. Posljednja utakmica bilo je finale Kupa u sezoni 2010/11. kada je Hajduk ukupnim rezultatom 2-0 pobijedio Šibenik osvojivši Rabuzinovo sunce.
U dvoboju između Intera i drugoplasirane momčadi druge lige nije bilo golova pa je pobjednik razriješen udarcima s bijele točke. Inter je bio uspješniji i na koncu je slavio 4-3.
U ranije odigranom susretu nogometaši zagrebačkog Dinama u Ždralovima su pobijedili Mladost 3-1 (0-1). Golove za Dinamo zabili su Armin Hodžić (62), Angelo Henríquez (70) i El Arbi Hillel Soudani (87), dok je pogodak za domaćine postigao Ivan Starčević (36). Aktualni prvak Hrvatske je očekivano stigao do plasmana u četvrtfinale, no “Modri” su sve do 62. minute gubili protiv trećeligaša iz Ždralova kraj Bjelovara. Ipak, Dinamo je u posljednjih pola sata okrenuo rezultat postigavši tri pogotka. Dinamo je tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza (Olympiacos, Rijeka), no Zoran Mamić je sasvim sigurno očekivao lakšu i uvjerljiviju pobjedu.
U srijedu je na rasporedu preostalih pet susreta osmine finala, a sastaju se HAŠK – Osijek, Lekenik – Hajduk, Opatija – Rijeka, Zadar – Lokomotiva i Zagreb – istra 1961.