Španjolska: Real na vrhu, golijada Seville

Nogomet 24. lis 201522:29 > 22:32
REUTERS

U subotnjim utakmicama 9. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je s 5-0 potopila Getafe, a u obračunu dvije prvoplasirane momčadi Real Madrid je s 3-1 slavio na gostovanju kod Celte Vigo i sam izbio na vrh ljestvice.

Hat-trick Francuza Kevina Gameira i tri opravdano dosuđena kaznena udarca za Sevillu obilježili su uvjerljivu 5-0 pobjedu Andalužana nad Getafeom na njihovom Sanchez Pizjuanu. Sevilla se s tri boda i popravljenom gol-razlikom popela do 9. mjesta na prvenstvenoj ljestvici, na kojoj vrh pripada madridskom Realu nakon subotnje 3-1 pobjede na gostovanju kod Celte.
Real je u Vigu već nakon 23 minute vodio 2-0 pogocima Cristiana Ronalda (8.) i Brazilac Danilo (23.). Luka Modrić je bio u početnoj postavi Rafaela Beniteza, a igru je napustio u 80. minuti, kad ga je zamijenio Nacho. Upravo u razdoblju kad Modrića nije bilo na terenu, domaći su uspjeli smanjiti zaostatak. U 85. minuti pogodak je postigao Nolito, iako je domaćin od 57. minute igrao s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Cabral. Ipak, Real je uspio doći i do trećeg pogotka u posljednjoj minuti sučevog vremena, a postigao ga je Marcelo za konačnih 3-1. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je na klupi Real Madrida i nije ulazio u igru.
Granada i Betis podijelili su bodove. Domaći su poveli u 3. minuti pogotkom Foulquiera, a u 40. minuti je kazneni udarac za goste iz Seville za konačnih 1-1 realizirao Ruben Castro.