Manchester City trijumfirao nad gradskim rivalom

Nogomet 02. stu 201416:26 > 16:38
REUTERS/Andrew Yates

Plava strana Manchestera ovog nedjeljnog podneva imala je više razloga za zadovoljstvo. S 1:0 pao je veliki rival Manchester United.

U velikom derbiju engleskog nogometnog prvenstva, 10. kola Premier lige, te jednom od največih nogometnih rivalstava na otoku i uopče, Manchester City je slavio golom Sergia Aguera.

Argentinac je zabio pobjednički pogodak u 63. minuti kada je protivnička momčad imala igrača manje s obzirom da je još u prvom poluvremenu isključen Smalling koji je u razmaku od samo osam minuta zaradio dva žuta kartona od kojih je prvi bio posebno nepotreban.

Nakon tog iskuljučenja domaćinu je bio otvoren put prema pobjedi s kojom su smanjili zaostatak za vodećim klubovima Chelseaom i Southamptonom, na šest odnosno na dva boda te sada imaju 20 bodova.

S ovim porazom Manchester United se nalazi na devetom mjestu sa samo 13 bodova iz deset utakmica.