Senzacija na Maksimiru: Dinamo dobio Arsenal 2:1

Nogomet 16. ruj 201521:23 > 21:26
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu mogli poželjeti ljepše otvaranje Lige prvaka, u dvoboju 1. kola F skupine 'modri' su pred 17,800 gledatelja na stadionu Maksimir pobijedili Arsenal 2-1.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Alex Oxlade-Chamberlain (24-autogol) i Junior Fernandes (58), dok je strijelac za goste, koji su od 40. minute igrali bez isključenog Oliviera Girouda, bio Theo Walcott (79).

Bila je to prva pobjeda Dinama u Ligi prvaka nakon 16 godina. Posljednji put ‘modri’ su u elitnom natjecanju ‘Starog kontinenta’ slavili 29. rujna 1999. protiv Sturma (3-0). Maksimirske tribine tada su razveselili dvostruki strijelac Tomo Šokota i Tomislav Rukavina. Nakon te utakmice Dinamo je nanizao 15 susreta bez pobjede pri čemu je upisao čak 13 poraza.

Dinamo je večerašnjim slavljem produžio i niz bez poraza na 42 utakmice u svim natjecanjima. Zadnji put hrvatski prvak je poražen 27. listopada 2014. od Astre Giurgiu (0-1) u Europskoj ligi.

Hrvatski prvak je poveo u 24. minuti nakon autogola Alexa Oxlade-Chamberlaina. Soudani je sjajno uposlio Pivarića koji je pucao, Ospina je obranio, no lopta se odbila u Oxlade-Chamberlaina i završila u mreži londonskog sastava. U 40. minuti Arsenal je ostao s igračem manje nakon što je Olivier Giroud ‘pocrvenio’. Francuski napadač je u svega 17 minuta sakupio dva žuta kartona i otvorio ‘modrima’ put prema pobjedi. Dinamo je igrača više iskoristio u 58. minuti kada je Junior Fernandes nakon ubačaja iz kornera zatresao suparničku mrežu. Korner je odlično izveo Paul Machado. Tračak nade gostima je donio Theo Walcott u 79. minuti, no gosti nisu uspjeli zabiti i drugi pogodak.

U drugom susretu iz ove skupine Bayern je slavio u Pireju protiv Olympiakosa 3-0. Dva gola je zabio Thomas Muller (52, 90+2-11m), a među strijelce se upisao i Mario Gotze (89).

U drugom kolu, 29. rujna Dinamo gostuje na Allianz Areni kod Bayerna, dok će Arsenal u Londonu ugostiti Olympiakos.