Juniorska LP: Dinamo – Arsenal 0-2

Nogomet 16. ruj 201517:52 > 17:57
Slavko Midzor/PIXSELL

Mladi nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su nastup u F skupini juniorske Lige prvaka porazom 0-2 od Arsenala u susretu igranom na Hitrec Kacijanu.

Golove za londonski sastav zabili su Chris Willosk (43) i Julio Pleguezuelo (66-11m). Igrači Dinama su tijekom susreta uputili 13 udaraca prema suparničkim vratima, pri čemu su imali nekoliko sjajnih prilika, no nisu uspjeli svladati Huga Keta. Najbliže pogotku mladi ‘modri’ bili su u 41. i i 73. minuti kada su Amer Gojak i Tin Matić uzdrmali okvir gola.

Odigran je i drugi dvoboj iz ove skupine. Olympiakos je u Pireju pobijedio Bayern 1-0, a pogodak odluke zabio je Manolis Saliakas iz jedanaesterca u 82. minuti. Za Bavarce su nastupila i dvojica hrvatskih nogometaša Dominik Martinović i Fabian Benko. Martinović je igrao prvo poluvrijeme, dok je Benko igrao do 65. minute. Martinović je 18-godišnji napadač koji je ponikao u redovima Stuttgarta, a igrao je u njemačkoj U15 i U16 reprezentaciji. Svojedobno je nastupio i u sastavu Hrvatskog svjetskog kongresa u Njemačkoj na turniru “Best of Cup”, gdje su ga zapazili i skauti iz Hrvatske, ali se Dominik za sada odlučio igrati u njemačkom dresu. Benko je godinama standardni reprezentativac u mlađim kategorijama Njemačke. Ovoga ljeta našao se i na pripremama s prvom momčadi Bayerna, a pod vodstvom Josepa Guardiole upisao je i nekoliko nastupa na prijateljskim utakmicama.

U susretima 2. kola, 29. rujna sastaju se Bayern – Dinamo, te Arsenal – Olympiakos.

U juniorskj Ligi prvaka nastupaju nogometaši 1997. godišta te mlađi, uz pravo nastupa trojice iz ’96. godišta.