EL: Hajduk pobijedio i u Norveškoj

Nogomet 06. kol 201520:18 > 20:22
Morten Olsen / Digitalsport / CROPIX

Nogometaši Hajduka plasirali su se u završno pretkolo Europske lige nakon što su i u uzvratnom susretu 3. pretkola u Drammenu pobijedili norveškog Stromsgodseta s 2-0 (0-0). Splićani su prije sedam dana na Poljudu pobijedili s 2-0.

Strijelci su za Hajduk bili Mijo Caktaš (55) i Franck Ohandza (77), a oba zgoditka su postigli s igračem manje nakon što je u 53. minuti isključen stoper Zoran Nižić. Hajduk je izborio četvrto pretkolo i za ulazak u skupinu Europske lige nestrpljivo čeka ždrijeb u petak i novoga protivnika. Na umjetnoj travi stadiona u Drammenu Hajduk se branio 55 minuta, a onda dočekao svoju šansu za pogodak Caktaša na asistenciju Ohandze. Kamerunac je solo-prodorom u 77. minuti donio pobjedu i potvrdu prolaza mlade momčadi, koja u Europi gazi sve pred sobom, a u HNL-u još čeka prvu pobjedu. Momčad Damira Burića je neočekivano daleko bolje izgledala nakon isključenja Nižića, a norveški sastav u 180 minuta igre nije uspio Hajduku zabiti pogodak.

U prvom dijelu Hajduk se grčevito, ali uspješno branio, a u prvih 45 minuta niti jedna momčad nije uputila udarac u okvir vrata. Norvežani su napadali, a najbolju priliku propustio je olsen koji je 32. minuti u padu glavom poslao loptu tik pored vratnice. U 53. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen stoper Hajduka Nižić, no samo dvije minute kasnije Caktaš dovodi Splićane u vodstvo. Oghandza se izborio za loptu i krenuo s centra sam prema golu, te nesebično dodaje Caktašu koji pogađa mrežu u prvom udarcu hrvatske momčadi prema vratima. Hajduk je s igračem manje začudo zaigrao bolje i u 77. minuti je Ohandza napravio još jednu majstoriju, oslobodio se dvojice Norvežana i zabio za 2-0 i prolaz. Dokraja je Hajduk imao šansu i povećati pobjedu, dok su se svi napadi Stromsgodseta razbijali o čeličnu obranu “bijelih”.

STROMSGODSET – HAJDUK SPLIT 0-2

Pred 5000 gledatelja na stadionu Marienlyst sudio je Drachta iz Austrije.

Strijelci: 0-1 Caktaš (55), 0-2 Ohandza (77)

Crveni karton: Nižić (Haj, 53)

STROMSGODSET: Pettersen – Vilsvik, Hoibraaten, Valsvik, Hanin (Hamoud, 32) – Jradi (Storflor, 61), Abu, Fossum – Kastrati (Soerum, 73), Wikheim – Olsen

HAJDUK: Kalinić – Tudor, Milović, Nižić, Pejić – Jefferson, Caktaš (Susšić, 83) – Balić (Juranović, 70), Vlašić, Maloku – Ohandza (Maglica, 80)