Slaven Bilić iznenadio City i osvojio velik bod na Etihadu

Nogomet 16. pro 202009:02 > 09:04
Unsplash (ilustracija)

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva West Bromwich Albion, kojeg vodi Slaven Bilić, je na gostovanju kod Manchester Cityja odigrao 1-1, osvojivši prvi bod nakon 14 uzastopnih poraza od "Građana".

Junak utakmice bio je gostujući vratar Sam Johnstone koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana, a u sudačkoj nadoknadi je obranio zicere Ilkayu Gundoganu i Raheemu Sterlingu.

City je poveo u 30. minuti golom Gundogana, a WBA je izjednačio u 43. minuti nakon autogola Rubena Diasa. Pucao je Semi Ajayi, a Dias skrenuo loptu i tako prevario Edersona.

Bio je to prvi pogodak kojeg je City primio u posljednjih 10 sati i osam minuta igre u svim natjecanjima.

Filip Krovinović je za goste igrao posljednjih 10 minuta.

U prvom današnjem susretu Wolverhampton je pobijedio Chelsea sa 2-1 postigavši pobjednički pogodak u petoj minuti nadoknade.

Gosti su poveli golom Oliviera Girouda u 49. minuti, no Wolverhampton je uspio okrenuti rezultat.

Izjednačio je Daniel Podence u 66. minuti, a pobjedu Wanderersima donio je Pedro Neto u petoj minuti nadoknade. Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 71. minute.

Za domaćine je to bila druga pobjeda u zadnjih pet kola, dok su “Bluesi” upisali drugi poraz u nizu.

Zanimljivo, posljednja 82 gola Wolverhamptona u elitom razredu engleskog nogometa zabili su stranci.

U srijedu je na rasporedu šest susreta, među kojima i derbi kola između vodećih sastava lige Liverpoola i Tottenhama.

Vodi Tottenham sa 25 boodva koliko ima i Liverpool uz slabiju razliku pogodaka, dok je Leicester treći sa 24 boda.

Chelsea je peti sa 22 boda, a Manchester City stepenicu niže sa 20 bodova.

Bilićev sastav je na pretposljednjem, 19. mjestu sa sedam bodova, dva manje od zone spasa.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.