Hajduk – Rijeka 1:2 Rijeka u nemogućim uvjetima slavila na Poljudu

Nogomet 07. pro 202007:07 > 07:11
Milan Sabic/PIXSELL

U kišnim, gotovo nemogućim uvjetima Rijeka je u derbiju 14. kola Prve HNL na Poljudu pobijedila Hajduk sa 2-1.

Hajduk je poveo golom Mije Caktaša iz jedanaesterca u 9. minuti, no Rijeka je okrenula rezultat golovima Stjepana Lončara (40) i Luke Menala (69) ostvarivši sedmu pobjedu na Poljudu u zadnjih pet golova.

Bila je to sjajna utakmica s obzirom na nemoguće uvjete za igru.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Mije Caktaša iz jedanaesterca kojeg je skrivio Nino Galović igrajući rukom poslije ubačaja Marina Jakoliša. Gosti su uspjeli izjednačiti u 40. minuti preko Stjepana Lončara koji je lijepo zabio nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane.

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima i bilo je praktički nemoguće igrati nogomet. Rijeka je u takvim uvjetima stigla do vodstva u 69. minuti. Andrijašević je poslao sjajnu loptu Menalu u dubinu, a ovaj devet minuta nakon ulaska u igru zabio za 2-1.

Hajduk je do kraja susreta jurio po remi, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 5-1 smanjivši zaostatak za vodećim Osijekom na jedan bod, no “modri” imaju i dvije utakmice manje.

Golove za Dinamo zabili su Mario Gavranović (5, 15), Bruno Petković (78), Izet Hajrković (90+3) i Luka Ivanušec (90+5), dok je pogodak za domaći sastav postigao Torles Knoll (85).

Dinamo je maksimalno ozboljno ušao u susret i već nakon 15 minuta vodio je 2-0, a oba gola zabio je Mario Gavranović.

“Modri” su poveli već u petoj minuti. Majer je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Franjića koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se u velikom luku odbila do Gavranovića koji je izbjegao zaleđe i zabio za 1-0.

Samo 10 minuta kasnije bilo je 2-0, a strijelac je ponovo bio švicarski reprezentativac.

Dinamo je ponovo imao korner, lopta se opet odbila do ruba kaznenog prostora do Franjića, koji je ovoga puta nije pucao, već je proigrao Ademija, a ovaj gurnuo loptu do Gavranovića za laganih 2-0. Mario Zebec je nakon konzulacije s VAR sobom pokazao na centar.

Uvjerljivu predstavu u Koprivnici hrvatski prvak je zaključio golom Brune Petkovića u 78. minuti. Tolić mu je sjajno spustio loptu glavom, no Filipović je obranio njegov prvi udarac. Lopta se vratila napadaču Dinama koji je iz drugog pokušaja zabio za 3-0.

Nijemac Torles Knoll je 85. minuti smanjio na 1-3, a u posljednjim trenucima susreta Dinamo je uspio zabiti još dva gola, a strijelci su bili Hajrović i Ivanušec.

Na ljestvici vodi Osijek sa 30 bodova, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, dok je treća Gorica sa 23 boda. Rijeka je sada četvrta sa 19 bodova i čak četiri utakmice manje, dok Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.