Hrvatska niti u sedmom pokušaju nije porazila Portugal

Nogomet 17. stu 202022:59 > 23:00
Marko Prpic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u sedmom pokušaju nije uspjela slaviti protiv Portugala.

Portugal je uz Francusku, Brazil i Škotsku jedna od reprezentacija koju “Vatreni” nikada nisu pobijedili.

Svjetski doprvaci su protiv aktualnih europskih prvaka igrali sedam puta upisavši šest poraza i jedan remi uz razliku pogodaka 4-15

Prvi hrvatsko-portugalski dvoboj odigran je na Europskom prvenstvu 1996. godine u Nottinghamu. Hrvatska je i prije te utakmice osigurala prolaz u četvrtfinale, pa je Miroslav Blažević odlučio odmoriti dio igrača. Portugal je slavio 3-0 golovima Luisa Figa (4), Joaoa Pinta (33) i Domingosa (88).

Hrvatska je potom ispala u četvrtfinalu od Njemačke (1-2), a Portugal je izgubio od Češke (0-1).

Iduće dvije utakmice bile su prijateljske. U studenom 2005. Portugal je u Coimbri slavio 2-0, golovima Petita i Paulete, dok je u lipnju 2013. u Ženevi pobijedio 1-0, a pogodak odluke zabio je Ronaldo u 36. minuti.

Novi službeni okršaj dogodio se u osmini finala EP-a 2016. u Francuskoj. U susretu igranom u Lensu Portugal je pobijedio 1-0 golom Ricarda Quaresme u 117. minuti. Hrvatska je morala kući dok je Portugal na koncu osvojio europsku krunu.

Protiv Portugala smo igrali i 6. rujna 2018. u prijateljskom susretu u Faru. Bio je to prvi susret “Vatrenih” nakon svjetskog prvenstva u Rusiji na kojem su osvojili drugo mjesto.

Hrvatska je povela u 19. minuti golom Ivana Perišića, a domaćin je izjednačio u 32. minuti golom Pepea.

U šestom međusobnom susretu, Portugal je 5. rujna ove godine na startu Lige nacija u Portu slavio sa 4-1. Cancelo (41), Jota (58), Felix (70) i Silva (90+4) su zabili za Portugal, a Petković (90+1) za Hrvatsku.

Novi poraz “Vatreni” su doživjeli večeras u Splitu izgubivši sa 2-3 u susretu Lige nacija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.