Francuska: Paris SG – Marseille 0-1 uz pet crvenih kartona

Nogomet 14. ruj 202007:37 > 07:39
BORIS HORVAT / AFP

Nogometaši Marseillea u derbiju su 3. kola francuskog prvenstva kao gosti na Parku prinčeva svladali Paris SG sa 1-0 (1-0).

Gol vrijedan tri boda postigao je Thauvin u 31. minuti.

Hrvatski reprezentativni stoper Duje Ćaleta-Car igrao je čitav susret za Marseille.

Marseille je sada peti na ljestvici sa šest bodova, jednim manje uz utakmicu manje od Rennesa, Monaca i Lillea, a s jednakim učinkom kao Saint-Etienne, Lens i Nice, dok je Paris SG tek 17. bez bodova iz dva odigrana susreta.

U samoj završnici utakmice neuvjerljivi sudac Brissard pokazao je čak pet crvenih kartona, tri domaćim, a dva gostujućim igračima.

Najveći krivac za tučnjavu na travnjaku bio je napadač PSG-a Neymar koji je nekoliko puta u glavu udarao suparnike, a crveni karton je dobio tek pregledom snimke.

Nogometaši Monaca, koje vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, kao domaćini su svladali Nantes sa 2-1 (1-0) te se tako pridružili Rennesu i Lilleu na vrhu ljestvice. Monaco je poveo golom Diopa (5), na 1-1 poravnao je Blas (62), no ubrzo potom novo vodstvo momčadi iz Kneževine osigurao je Geubbels (65).

Monaco sada ima sedam bodova, kao i Rennes, koji je je ranije u nedjelju kao gost svladao Nimes sa 4-2, te Lille koji je u prvom dvoboju nedjeljnog programa na svom terenu nadigrao Metz sa 1-0. Asistent za taj pogodak bio je 20-godišnji hrvatski igrač Domagoj Bradarić koji se u 88. minuti ubacio u kazneni prostor i povratnom loptom na 13-14 metara od vratar pronašao Luiza Arauja koji je preciznim udarcem zatresao mrežu.

Mateo Pavlović je u 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi Angersa protiv Reimsa igrao od 63. minute. Angers je sedmi sa šest bodova, dok je Reims 16. s bodom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.