Prva HNL: Osijek i Slaven Belupo bez pogodaka

Nogomet 15. kol 202022:04 > 22:05
Pixabay (ilustracija)

Nogometaši Osijeka i Slaven Belupa odigrali su u subotu utakmicu 1. kola Prve HNL, a dvoboj u Gradskom vrtu završio je bez pogodaka.

Konačnim rezultatom zadovoljniji mogu biti Osječani, jer su od 30. minute igrali s desetoricom igrača. Osijekov kapetan Mile Škorić je u razmaku od četiri minute zaradio dva žuta kartona pa mu je glavni sudac Ivan Bebek pokazao put u svlačionicu.

Gosti iz Koprivnice nisu brojčanu prednost znali pretvoriti u nešto oppipljivo, iako se domaća momčad nakon Škorićevog isključenja orijentirala na obranu svoje mreže pa je statistika drugog poluvremena pokazala da su Osječani ostali bez udarca prema vratima Slaven Belupa.

S druge strane, svi gostujući pokušaji su bili neprecizni pa su dvojica vratara, Ivušić i Filipović, bili najmanje zaposleni na terenu. Obojica su imali samo dvije intervencije tijekom svih 90 minuta.

Utakmica je odigrana bez nazočnosti gledatelja na stadionu Gradski vrt, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Rijeka je na Rujevici preokretom došla do pobjede 2-1 protiv Šibenika. Vodeći pogodak za Šibenčane postigao je Marko Bulat u 9. minuti. Gosti su imali prednost do 84. minute, kad je izjednačio Sterling Yateke, a potpuni preokret i pogodak za pobjedu Rijeke postigao je Robert Murić u 90. minuti iz slobodnog udarca.

U nedjelju će 1. kolo Prve HNL biti zaključeno utakmicama Hajduk – Istra 1961 (17.55 sati) i Dinamo – Lokomotiva (20.05 sati).

U prvoj utakmici nove sezone Prve HNL, odigranoj u petak, Gorica je kao gost svladala Varaždin sa 5-1.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.