LP: Juventus – Lyon 2-1

Nogomet 08. kol 202007:17 > 07:19
Pixabay (ilustracija)

Nogometaši Lyona plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka iako su u uzvratnoj utakmici u Torinu izgubili od Juventusa s 2-1 (1-1). U prvoj utakmici odigranoj u Lyonu još 26. veljače Francuzi su slavili s 1-0 i prošli zahvaljujući golu u gostima.

Francuski Lyon izbacio je Juventus Maurizija Sarrija, čija je trenerska sudbina zapečačena ispadanjem iz Lige prvaka. Lyon je sačuvao prednost iz prve utakmice, a ključnim se pokazao pogodak Depaya već u 12. minuti. Ronaldo je postigao dva gola, ali Lyon se pokazao u Torinu kao organiziranija ekipa.

Iako su zadnjih pet mjeseci odigrali tek jednu natjecateljsku utakmicu, Francuzi su počeli hrabro i u 12. minuti došli do vrijednog gola u gostima. Bentancur je srušio Aouara, a sudac Zwayer uz pomoć VAR-a dosudio penal, iz kojeg je Nizozemac Memphis Depay “panenkom” doveo Lyon u vodstvo. Juve nije dobro reagirao na šokantni zaostatak, ali je ipak u 43. minuti došao do poravnja iz dvojbenog kaznenog udarca. Depay je sada bio tragičar jer je igrao rukom, a Cristiano Ronaldo ne griješi s 11 metara.

Drugi dio je počeo vrlo nervozno, a u 60. minuti Ronaldo je odapeo s 30-tak metara i pogodio same rašlje. Bio je to njegov ukupno 25. gol u osmini finala Lige prvaka. U 79. minuti sudac Zwayer je putem VAR-a provjeravao novi mogući penal za Lyon nakon što je srušen Dembele, no igra je nastavljena. Šest minuta prije kraja ozlijedio se veliki Juveov adut Dybala, koji je ušao u igru u 70. minuti.

Dokraja je Juventus pokušavao, ali su se njihovi stihijski napadi razbijali o čvrtsu obranu Francuza, koji će tako imati čak dva predstavnika u četvrtinalu, iako su oni bili jedini koji nisu nastavili prvenstvo od svih Liga petice.

JUVENTUS – LYON 2-1

Strijelci: 0-1 Depay (12-pen), 1-1 Ronaldo (43), 2-1 Ronaldo (60)

JUVENTUS: Szczesny – Cuadrado (Danilo 70), De Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Bentancur, Pjanić (Ramsey 60), Rabiot – Bernardeschi (Dybala 70, Oliveira 79), C. Ronaldo, Higuain

LYON: Lopes – Denayer (Andersen 61), Marcelo, Marcal – Dubois (Tete 90+1), Caqueret, Guimaraes, Aouar (Mendes 90+1), Cornet – Ekambi (Reine-Adelaide 67), Depay (Dembele 67)

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.