Prosinečki i Kayserispor u sve težoj situaciji

Nogomet 13. srp 202022:30 > 22:32
LLUIS GENE / AFP

Nakon što je u prošlom kolu ostao bez bodova golom u sudačkoj nadoknadi, Robert Prosinečki i njegov Kayserispor su u susretu 32. kola turskog prvenstva izvukli bod pogotkom u posljednjim trenucima susreta i to s dva igrača manje. Međutim, i dalje se nalaze u teškoj situaciji.

Kayserispor je naime, odigrao 1-1 protiv Gaziantepa nastavivši grčevitu borbu za prvoligaški spas.

Gosti su poveli u 62. minuti preko Maxima, a 11 minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Bernard Menash. Kada je u 86. minuti pocrvenio i Diego Angelo činilo se kako će Prosinečki upisati drugi poraz u nizu. No, Ukrajinac Artem Kravets je zabio za 1-1 u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Mario Šitum je igrao za domaći sastav od 71. minute.

Što se tiče ostalih rezultata Prosinečkom je odgovarao gostujući poraz Rizespora kod Kasimpase (0-2), ali mu ne odgovara pobjeda još jednog davljenika Konyaspora protiv lidera prvenstva Istanbul Basaksehira sa 4-3. Pobjednički pogodak domaćina zabio je Nejc Skubic u 85. minuti.

Poraz Istanbul Basaksehira nije iskoristio Trabzonspor koji je na gostovanju kod Denizlispora izgubio sa 1-2, pa dva kola prije kraja ima četiri boda minusa, a mogao je doći na samo minus jedan.

Daleko veća je drama na začelju. Kayserispor se nalazi na pretposljednjem mjestu sa 32 boda koliko imaju i Rizespor i Yeni Malatyaspor, dok Konyaspor ima 33 boda. Na začelju je Ankaragucu sa 29 bodova.

Iz ovog kvinteta treba tražiti tri kluba koja će preseliti u niži rang natjecanja.

Nažalost, po Prosinečkog u zadnja dva kola igrat će protiv dvije vodeće momčadi, Istanbul Basaksehira i Trabzonspora i trebat će mu pravo čudo kako bi spasio momčad od ispadanja.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.