West Ham poveo protiv Newcastlea, na kraju izvukli po bod

Nogomet 05. srp 202017:16 > 17:25
LAURENCE GRIFFITHS / POOL / AFP

Newcastle i West Ham odigrali su 2-2 (1-1) osvojili su po bod u utakmici 33. kola engleske Premier lige odigranoj u nedjelju na St. James' Parku, u kojoj su gosti dvaput vodili, ali nisu uspjeli ugrabiti cijeli plijen.

Vodeći pogodak za West Ham postogao je Michail Antonio u 4. minuti. Paragvajac Miguel Almiron je u 17. minuti izjednačio na 1-1, a gosti su ponovno poveli u 65. minuti golom Čeha Tomaša Součeka. No, samo dvije minute poslije Jonjo Shelvey je postavio konačnih 2-2.

Newcastle je sa 43 boda ostao na 12. mjestu, a West Ham je sa 31 bodom na 16. poziciji, četiri boda iznad zone ispadanja koju predvodi Aston Villa (27).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Burnley i Sheffield United su odigrali 1-1. Burnley je poveo pogotkom Tarkowskog u 43. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Egan u 80. minuti.

Sheffield je sa 48 bodova ostao na osmom mjestu, a Burnley je na devetoj poziciji sa 46 bodova.

U nedjelju su na rasporedu još dvije od preostale tri utakmice 33. kola. Novi prvak Liverpool dočekuje Aston Villu (17.30 sati), a Southampton je domaćin Manchester Cityju (20.00).