Italija: Roma – Udinese 0-2

Nogomet 03. srp 202009:41 > 10:01
Pibaxay

U posljednjoj utakmici 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je kao gost na Olimpijskom stadionu u Rimu iznenađujuće svladao Romu sa 2-0 (1-0).

Prvi pogodak na utakmici postigao je Lasagna već u 12. minuti, da bi pobjedu gostiju osigurao Nestorovski u 78. minuti.

Roma, za koju je hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao do 72. minute, od 29. je minute ostala s igračem manje jer je zbog neopreznog starta isključen Perotti.

Udinese se s ova tri boda udaljio od zone ispadanja, sada je 14. sa 31 bodom koliko imaju i 13. Fiorentina te 15. Torino, dok je Roma ostala peta sa 48 bodova.

Ranije u četvrtak je hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić bio strijelac prvog pogotka u 2-0 (0-0) domaćoj pobjedi Atalante protiv Napolija.

Pašalić je momčad iz Bergama doveo u vodstvo na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti kada je glavom neometan s pet metara poslao loptu u mrežu nakon ubacivanja Gomeza. Pašaliću, koji je igrao do 89. minute, ovo je bio šesti pogodak u prvenstvu.

Na 2-0 je nakon lijepe akcije u 55. minuti povisio Gosens.

Za Atalantu je od 89. minute debitirao i 20-godišnji Boško Šutalo koji je u Bergamo stigao u siječnju iz Osijeka.
Četvrta Atalanta sada ima 60 bodova, četiri manje od trećeg Intera, a 12 više od pete Rome. Napoli je šesti sa 45 bodova.

Na ljestvici vodi Juventus sa 72 boda, Lazio na drugom mjestu ima 68 bodova, dok je Inter treći sa 64 boda.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.