Njemačka: HSV – Karlsruhe 1-1, gol Iličevića

Nogomet 28. svi 201523:19 > 23:23
EPA

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević bio je strijelac za Hamburger SV u prvoj utakmici kvalifikacija za ostanak u prvoj njemačkoj ligi u kojoj je HSV na svom terenu odigrao 1-1 (0-1) protiv Karlsruhea.

Gosti iz Karlsruhea poveli su u 4. minuti golom Rouwena Henningsa, a Iličević je poravnao na konačnih 1-1 u 73. minuti preciznim udarcem sa 10-ak metara iskosa s desne strane. Bio je to njegov prvi pogodak ove sezone, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Hrvatski reprezentativni napadač ivica Olić igrao je za HSV do 89. minute.

Uzvratni dvoboj igrat će se u ponedjeljak u Karlsruheu, a nakon njega bit će poznato svih 18 sudionika Bundeslige sljedeće sezone.

HSV je sezonu završio na 16. mjestu u prvoj, a Karlsruhe na trećem mjestu u drugoj ligi. Po završetku ligaškog dijela sezone iz prve lige su izravno ispali Paderborn i Freiburg, dok su iz druge u prvu ligu promovirani Ingolstadt i Darmstadt.

HSV je jedini klub u Njemačkoj koji je odigrao sve dosadašnje sezone u Bundesligi od njezina osnutka 1964. godine, a za produžetak tog niza ne smije izgubiti u Karlsruheu, te usto mora postići barem pogodak u uzvratu.