HNL: Pobjede Varaždina i Osijeka, a Dinamo kod Gorice odigrao 0-0

Nogomet 21. lip 202008:14 > 08:24
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

U subotnjim susretima 30. kola Prve HNL Varaždin je na domaćem terenu protiv Istre 1961 slavio s 3-0, nogometaši Dinama su pobjedom u gostima kod Gorice mogli osigurati još jedan naslov hrvatskog prvaka, ali susret je završio 0-0, dok je Osijek u Zaprešiću pred 300 gledatelja protiv Intera slavio s 1-0.

Gorica se odlično suprostavila favoriziranom Dinamu, a prvi je zaprijetio najbolji strijelac domaćina Kristijan Lovrić u 17. minuti, ali vratar Livaković je spasio Dinamo.

U 49. minuti Livaković je ponovno morao spašavati Dinamo nakon je što je sa 14 metara pucao Iračanin Jiloan Hamad. Minutu kasnije prigoda za Dinamo nakon greške domaćina, ali udarac Ademija zaustavio je domaći golman.

Kristijan Lovrić, koji dokazano ima odličan udarac, opet prijeti u 68. minuti, ali Livaković je ponovno na pravom mjestu. Još dva puta Lovrić pokušava svladati Dinamova vratara, u 81. minuti lopta odlazi preko gola, a u sudačkoj nadoknadi (90+3) probao je iz slobodnog udarca, no Livaković opet brani za konačnih 0-0.

Nogometaši Osijeka su protiv Intera slavili s 1-0, a pobjednički gol zabio je najbolji strijelac lige Mirko Marić u 68. minuti i to mu je 19. pogodak ove sezone. Inter je mogao izjednačiti u 73. minuti, ali Ivan Mamut pogađa vratnicu.

Osijek se je privremeno probio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Inter devetim porazom u nizu ostao na dnu tablice.

Varaždin je na domaćem terenu pred 2.000 gledatelja protiv Istre 1961 slavio sa 3-0. U prvom poluvremenu Istra je bila opasnija, a prva prigoda ukazala se u 18. minuti kada se Markus Pavić probio po desnom boku i oštro centrirao u peterac, a lopta je zamalo završila u mreži. Novu prigodu gosti su imali u 30. minuti, Ivan Delić je pucao s vrha 16-erca, ali trunku neprecizno.

Prvu pravu priliku Varaždin je pretvorio u pogodak. U 54. minuti Mamić je opalio s 20 metara, lopta se od bloka odbila do 23-godišnjeg Kolumbijca Jorgea Obregona, koji pogađa za 1-0. Varaždinski napadač Obregon briljirao je i u prošlom kolu protiv Hajduka, kada je Varaždin na Poljudu slavio s 3-2.

U završnici susreta još dva gola Varaždina. Iranac Mehdikhani je u 85. minuti poveo kontranapad, a Domagoj Drožđek je zabio. Konačnih 3-0 postavio je Vinko Petković u sudačkoj nadoknadi (90+5). Sada igrači Samira Toplaka posljednjem Interu bježe sedam bodova i blizu u ostvarenja cilja, opstanka u Prvoj ligi.

U nedjelju su na rasporedu susreti Slaven Belupo – Rijeka (18.55), te Lokomotiva – Hajduk (21.05).