Varaždin iznenadio Hajduk, a Istra pobijedila Inter

Nogomet 16. lip 202021:48 > 21:50
Milan Sabic/PIXSELL

U susretu 29. kola Prve HNL Hajduk je u utorak na Poljudu protiv Varaždina, koji se bori za opstanak, izgubio sa 2-3, s tim da su gosti na poluvremenu vodili 3-0.

U prvih 45 minuta briljirao je varaždinski napadač 23-godišnji Kolumbijac Jorge Obregon, koji je u 19. minuti poveo kontranapad i potom uposlio Domagoja Drožđeka, koji je pogodio za 1-0. Vodstvo gostiju povećao je u 24. minuti Petar Mamić, koji je sa 22 metra zatresao mrežu. Obregon je kreirao i akciju u 40. minuti, a strijelac je opet bio Drožđek. Neočekivani poraz Hajduka ublažili su u 49. minuti 18-godišnji Mario Vušković, te Mijo Caktaš u 74. minuti.

U dvoboju momčadi koje se bore za opstanak Istra 1961 je na stadionu Aldo Drosina protiv zaprešićkog Intera slavila sa 2-0 golovima Petra Bosančića (6) i Šime Gržana u 34. minuti iz penala.

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama, pa se na stadionu Aldo Drosina okupilo oko 1.000 gledatelja, dok na Poljudu nije bilo navijača zbog kazne Hajduku.

Na Rujevici je u 21.05 sati počeo derbi kola Rijeka – Lokomotiva.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.