Nizozemska: Heerenveen i Vitesse u borbi za Europsku ligu

Nogomet 24. svi 201519:40 > 19:56
EPA/OLAF KRAAK

Nizozemski prvoligaši Heerenveen i Vitesse izborili su ulazak u finale doigravanja za plasman u Europsku ligu.

Heerenveen je u uzvratnom susretu polufinala nakon produžetaka u Rotterdamu odigrao 2-2 protiv Feyenoorda nakon što je u prvom susretu slavio 1-0. Heerenveen je u prvom susretu na svom travnjaku slavio 1-0, a Feyenoord je u današnjem uzvratu uzvratio identičnim rezultatom, a jedini pogodak unutar 90 minuta zabio je Anass Achahbar u 41. minuti. Heerenveen je u produžetku okrenuo rezultat golovima Marka Utha (100, 105). Domaćin je u 110. minuti uspio izjednačiti golom Colina Kazima-Richardsa no više od toga nije išlo. Feyenoord je skoro cijeli produžetak odigrao s igračem manje nakon što se ozlijedio Luke Wilkshire, a trener Giovanni van Bronckhorst je do tada obavio sve tri izmjene.

U drugom susretu Vitesse je kod kuće odigrao 1-1 protiv PEC Zwollea, nakon što je u prvom susretu slavio 2-1. Vitesse je poveo golom Bertranda Traorea u 18. minuti, a izjednačio je Tomas Necid u 56. minuti.

Prva utakmica finala doigravanja za Europsku ligu je 28. svibnja u Heerenveenu, a uzvrat je tri dana kasnije u Arnhemu.

PSV je kao prvak izborio plasman u Ligu prvaka, Ajax kao doprvak ide u kvalifikacije Lige prvaka, dok će AZ osigurao nastup u kvalifikacijama Europske lige. U najmasovniji europski kup ide i pobjednik Kupa Groningen.