BUNDESLIGA: HSV mora u doigravanje

Nogomet 23. svi 201517:53 > 17:57
EPA

Nakon posljednjeg 34. kola Bundeslige iz nje ispadaju Paderborn i Freiburg, dok će HSV u kvalifikacije za ostanak. Bayern je uspješno obranio naslov prvaka.

Vezane vijesti:

HSV je u posljednjem kolu Bundeslige s 2:0 pobijedio Schalke i izborio kvalifikacije za opstanak u ligi u kojima će igrati protiv treće momčadi druge lige, a jedan od strijelaca bio je i Ivica Olić !

U 49. minuti nakon ubačaja iz kuta Olić se sjajno snašao u gostujućem kaznenom prostoru i topovski sa šest metara pogodio suprotni kut za vodstvo. Bio je to njegov drugi gol otkako se vratio u HSV, te ukupno sedmi u sezoni. Devet minuta kasnije prednost HSV-a povećao je Rajković.

Izgledalo je tada da će HSV izravno izboriti opstanak, ali je Stuttgart u Paderbornu preokrenuo i pobjedom 2:1 preskočio HSV. Paderborn je poveo preko Vučinovića koji je zabio na asistenciju Lakića, a opstanak Stuttgartu donijeli su Didavi i Ginczek.

Tim porazom Paderborn se vratio u drugu ligu, a s njim će tamo sljedeće sezone igrati i Freiburg, koji je u posljednjem kolu s 2:1 izgubio od Hannovera.
Na vrhu nije bilo promjena. Prvak Bayern je golovima Lewandowskog i Schweinsteigera pobijedio Mainz i stigao do 25. pobjede u sezoni.
Ligu prvaka izborili su Wolfsburg i Borussia Monchengladbach, a u kvalifikacije za najvažnije klupsko natjecanje će četvrtoplasirani Bayer.
Wolfsburg je u posljednjem kolu odigrao 2:2 s Kolnom, a u strijelce se upisao Ivan Perišić, preciznim udarcem s desetak metara. Zabio je za vodstvo svoje momčadi, ali je domaćin do kraja susreta izvukao remi.

Borussia Dortmund sezonu je završila na sedmom mjestu pobjedom 3:2 protiv Werdera. Ujedno je to bila posljednja utakmica na klupi Borussije za Kloppa, a na njoj se od nogometa oprostio kapetan Borussije Kehl.