Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, Dinamo uzeo i kup

Nogomet 20. svi 201522:12 > 22:13
Ronald Gorsic / CROPIX

Dinamo je 13. put osvojio kup. U finalu su Dinamo i Split odigrali 0-0 nakon 120 minuta. Na kraju su Zagrepčani slavili pred svojim navijačima kojih se skupilo u solidnom broju.

Split se obranio u Maksimiru nakon prvih 90 minuta i izborio produžetke, gdje nije bilo golova, ali je bilo isključenja. Prvo je gost ostao s igračem manje poslije drugog žutog za Galovića, a nakon što je sudac Bebek pokazao gostujućem treneru da mora napustiti teren zbog prigovora, nije bilo niti prvog stratega. Iako je Dinamo napadao, do kraja nije uspio slomiti Splićane te se išlo u rulet jedanaesteraca.

S bijele točke Splićani nisu bili hladne glave, čak dva puta su promašili dok je Dinamo bio siguran 4/4, čak se nije niti pucala zadnja serija, Machadov jedanaesterac je donio Dinamu 13. naslov u Hrvatskom kupu.