Ukrajina: Vida osigurao naslov za Dinamo

Nogomet 17. svi 201520:39 > 20:42
Damir Krajac / CROPIX

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida bio je strijelac pogotka kojim je kijevski Dinamo u 24. kolu ukrajinskog prvenstva svladao Dnipro sa 1-0 (0-0) i tako osigurao naslov prvaka dva kola prije kraja sezone.

Vida je u 84. minuti utakmice poslao loptu kroz noge vrataru Dnipra Laštuvki kojim je Dinamu osigurao 27. naslov državnog prvaka u klupskoj povijesti, a 13. naslov prvaka Ukrajine, no prvi nakon šest godina.

Kijevljani, za koje je Domagoj Vida odigrao svih 90 minuta, ovom su pobjedom ponovno pobjegli branitelju naslova Šahtaru na sedam bodova prednosti, trenutačno su na 62 bodova, a Šahtar na 55,. Finalist Europske lige, Dnipro ostao je treći sa 50 bodova. Nikola Kalinić igrao je za Dnipro svih 90 minuta.