Kiks Bilićevog Bešiktaša, naslov sve dalje

Nogomet 14. svi 201521:04 > 21:09
EPA/TOLGA BOZOGLU

Turski nogometni velikan Bešiktaš kojeg vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, propustio je još jednu priliku vratiti se u borbu za naslov prvaka nakon što je na gostovanju kod Akhisar Belediyespora odigrao tek 1-1.

Nakon što je Fenerbahče u srijedu remizirao protiv fenjeraša Kayseri Erciyesspora (1-1), Bešiktaš se našao u prilici da sam odlučuje o svojoj sudbini. Pobjede u zadnja četiri susreta donijele bi Bešiktašu prvi naslov prvaka nakon 2009. godine. No, Bešiktaš je zapeo već na prvoj prepreci odigravši tek 1-1 protiv Akhisar Belediyespora.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Mehmeta Akyuza, a izjednačio je Demba Ba u 54. minuti svojim 18. golom ove sezone. U posljednjih pola sata Bešiktaš je jurnuo po pobjedu, no nije uspio.

Tri kola prije kraja prvenstva Galatasaray vodi sa 70 bodova, Fenerbahče je drugi sa 67 bodova, a treći je Bešiktaš sa 66 bodova.