EP U17: Hrvatska kao pobjednik skupine u četvrtfinalu

Nogomet 12. svi 201518:01 > 18:08
Nikša Stipaničev / CROPIX

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina kao pobjednik skupine se plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva u Bugarskoj nakon što je u zadnjem kolu u Slivenu odigrala 0-0 sa Španjolskom.

Nakon pobjeda nad domaćinom turnira Bugarskom (2-0) i Austrijom (1-0), kojima su izborili prolaz među osam najboljih, hrvatski kadeti su remijem protiv Španjolske osvojili grupu bez primljenoga zgoditka. Španjolcima je za prolaz bio dovoljan i bod i bila je to utakmica bez mnogo rizika. Najveću šansu Španjolci su propustili u 67. minuti kada je udarac Villalbe iz blizine obranio najbolji pojedinac utakmice vratar Ivan Nevistić. Izabranici Darija Bašića mogli su u posljednjoj minuti i do pobjede, ali je udarac Karla Igora Majića s gol-linije očitio branič Cucu.

U drugoj utakmici skupine Bugarska i Austrija su odigrali 1-1. Hrvatska je pobjednik skupine sa sedam bodova i gol razlikom 3-0, dalje je prošla i Španjolska s pet bodova, Austrija je natjecanje završila s dva, a domaćin Bugarska s jednim bodom.

JOŠ VIJESTI

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina igrat će 15. svibnja u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Bugarskoj protiv vršnjaka iz Belgije.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 0-0

HRVATSKA: Nevistić, Hudećek, Sosa (Soldo, 46), Briški, Kalaica, Lovren (Majić, 55), Halilović, Urošević, Zenko, Babić (Brekalo, 53), Blečić

ŠPANJOLSKA: Inaki, Amo, Cucu, Alex Martin, Dani Morer, Fran, Villalba, Pepelu (Moya, 73), Dani Olmo, Kuki (Navarro, 78), Carles Perez.