Serie A: Genoa pregazila Torino

Nogomet 11. svi 201522:50 > 22:52
EPA

Nogometaši Genoe u posljednjem su dvoboju 35. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali Torino sa 5-1 (1-0) i tako stigli na sedmo mjesto ljestvice.

Domaće je u vodstvo u prvom poluvremenu doveo Iago Falque (18), na 1-1 je iz odlično izvedenog slobodnog udarca poravnao Omar El Kaddouri (60), ali samo devet minuta potom upravo se od El Kaddourijevih leđa loptva odbila i prevarila njegova vratara Padellija nakon što je slobodni udarac za Genou izveo Antonio Costa (69) za novu prednost domaćih. Za konačnih 5-1 u završnici pogađali su Alberto Bertolacci (87), Leonardo Pavoletti (90+2) i ponovno Costa (90+5).

Genoa sada ima 53 boda, jedan manje od gradskog suparnika Sampdorije na šestoj poziciji, a dva manje od pete Fiorentine, dok je preskočila Inter koji je osmi sa 52 boda. Torino je deveti sa 48 bodova.

Juventus je sa 80 bodova osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka, slijede Roma sa 64 i Lazio sa 63 boda.