Njemačka: Wolfsburg u finalu Kupa, pogodak Perišića

Nogomet 29. tra 201522:54 > 22:57
EPA

Nogometaši Wolfsburga izborili su plasman u finale njemačkog nogometnog Kupa nakon što su u polufinalnom ogledu u Bielefeldu bez većih problema pobijedili trećeligaša Arminiju 4-0.

Golove za ‘vukove’ zabili su Max Arnold (8, 55), Luiz Gustavo (31) i Ivan Perišić (51). Hrvatski reprezentativac igrao je do 69. minute kada je zamijenjen.

Wolfsburg će u finalu igrati protiv Borussije Dortmund koja je u utorak u Munchenu nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Bayern 2-0. Utakmica je u regularnom dijelu završila 1-1. Bayern je poveo u 29. minuti golom Roberta Lewandowskog, a izjednačio je Pierre-Emerick Aubameyang u 75. minuti. Bavarci su od 108. minute imali igrača više nakon što je isključen Kevin Kampl, no nisu uspjeli iskoristiti igrača više.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca čak četiri igrača njemačkog prvaka nisu zabila gol. Philipp Lahm je prebacio gol, a na isti način je promašio i Xabi Alonso. Borussijin vratar Mitchell Langerak je sjajno obranio udarac Mariju Gotzeu, dok je Manuel Neur uzdrmao vratnicu.

Kod Borussija sigurni su bili Ilkay Gundogan i Sebastian Kehl, dok je Neuer obranio udarac Matsa Hummelsa.

Finale je 30. svibnja u Berlinu. Borussiji će to biti sedmo finale, a do sada je slavila tri puta (1965, 1989, 2012), dok će Wolfsburg tražiti prvi naslov u drugom pokušaju. U svom prvom finalu Wolfsburg je 1995. godine poražen od Borussia Mönchengladbach (0-3)