Marseille – Lyon 2-1

Nogomet 11. stu 201907:20 > 07:20
Reuters/Lisi Niesner

U derbiju 13. kola francuskog nogometnog prvenstva, u sudaru dva Olympiquea, Marseille je na stadionu Velodrome pobijedio Lyon sa 2-1 probivši se na drugo mjesto ljestvice.

OM je poveo 2-0, no potom je primio pogodak, pa ostao s igračem manje i grčevito branio tri boda.

Oba gola za Marseille zabio je Dimitri Payet (18-11m, 39), dok je pogodak za goste zabio Moussa Dembele (59). Domaćin je od 64. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Alvaro Gonzalez.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Marseille.

Montpellier je uvjerljivo pobijedio Toulouse sa 3-0 skočivši na peto mjesto ljestvice. Pobjedu domaćinima donijeli su Gaetan Laborde (43), Damien Le Tallec (59) i Teji Savanier (75)

Nantes i St Etienne su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj je domaćin vodio 1-0 i 2-1, ali su bodovi na koncu pripali gostima.

Nantes je poveo u 14. minuti preko Ludovica Blasa, osam minuta kasnije izjednačio je Miguel Trauco. Nantes u 26. minuti ponovo dolazi do prednosti nakon što je Imran Louza svladao Stephanea Ruffiera. Međutim, na odmor se otišlo rezultatom 2-2 nakon što je Denis Bouanga izjednačio u 34. minuti. U nastavku susreta gledatelji su vidjeli samo jedan pogodak, u 67. minuti Bouanga je zabio za pobjedu gostiju.

Na ljestvici vodi PSG sa 30 bodova, Marseille se probio na drugo mjesto sa 22 boda, dok Angers i St Etienne imaju po 21 bod. Lyon je ostao tek 14. sa 16 bodova

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.