Noć velikih preokreta, Chelsea spasio bod nakon 1-4

Nogomet 06. stu 201907:14 > 07:16
BEN STANSALL / AFP

U prvim utakmicama 4. kola nogometne Lige prvaka Chelsea je na Stamford Bridgeu uspio nadoknaditi tri gola zaostatka i izvući bod odigravši 4-4 protiv Ajaxa, dok je milanski Inter na gostovanju u Dortmundu propustio vodstvo 2-0 nakon prvog poluvremena i izgubio od Borussije sa 3-2.

Luda utakmica odigrana je u Londonu, gdje je Chelsea nadoknadio zaostatak od 1-4 u 35 minuta, uz dva dosuđena kaznena udarca, dva (opravdano) poništena pogotka domaćoj momčadi, dva crvena kartona gostima i dva autogola igrača pod vodstvom Franka Lamparda.

Ajax je do 63. minute dvoboja u Londonu potpuno razmontirao Chelsea i bio na putu prema uvjerljivoj pobjedi. Prvi pogodak na utakmici bio je autogol Abrahama već u 2. minuti. Chelsea je izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je u 5. minuti realizirao Jorginho. Promes je u 20. minuti opet donio vodstvo Nizozemcima, a za 3-1 je lopta završila u mreži odbivši se od glave domaćeg vratara Kepe, nakon što ga je Ziyech prebacio i pogodio vratnicu.

U 55. minuti je Ajax iz kontranapada došao do vodstva 4-1, a strijelac je bio Van de Beek. Nadu domaćoj momčadi vratio je kapetan Azpilicueta pogotkom u 63. minuti, a sve se okrenulo na stranu “plavih”, kad je u razmaku od nekoliko sekundi drugi žuti karton dobio Danny Blind zbog preoštrog starta, a u nastavku akcije ista je sudbina zadesila Veltmana zbog igranja rukom. Dosuđeni jedanaesterac opet je realizirao Jorginho i u 71. minuti Chelsea je došao na gol zaostatka.

U 74. minuti James je pogodio za, pokazalo se, konačnih 4-4. Do kraja dvoboja gostujući vratar Onana imao je nekoliko sjajnih obrana, a zbog igranja rukom poništen je i pogodak Azpilicuete.

Mateo Kovačić je bio u prvih 11 Lampardove momčadi, a trener ga je povukao iz igre u 87. minuti i zamijenio ga Batshuayijem kad je krenuo po pobjedu.

Za razliku od Kovačića, čija je momčad spasila bod, Marcelo Brozović je iz Dortmunda otišao jako razočaran, jer je Inter na poluvremenu vodio sa 2-0 protiv Borussije i držao pobjedu u rukama. Strijelci za goste bili su Lautaro Martinez u 5. minuti i Matias Vecino u 40. minuti. Hakimi je u 51. minuti smanjio zaostatak Borussije, a u 64. minuti je Brandt postigao izjednačujući pogodak nakon što je Paco Alcacer ukrao loptu Brozoviću i asistirao svom suigraču. Pobjednički pogodak u 77. minuti, svoj drugi na utakmici, postigao je Hakimi na asistenciju Jadona Sancha.

Brozović je odigrao cijelu utakmicu i imao je značajnu ulogu kod drugog pogotka Intera, no ostat će činjenica da je njegova neopreznost koštala Conteovu momčad izjednačujućeg pogotka.

U skupini F Barcelona je ostala na vrhu sa osam bodova, nakon što je odigrala samo 0-0 na Camp Nou protiv praške Slavije. Borussia ima sedam bodova, Inter četiri, a Slavia dva.

U skupini H po sedam bodova imaju Ajax, Chelsea i Valencia, koja je sa 4-1 svladala Lille i tako Francuze prikovala za dno sa samo jednim bodom.

Lille je do 66. minute vodio pogotkom Osimhena, a onda je Parejo izjednačio iz kaznenog udarca. Potpuni preokret ‘šišmiša’ kompletiran je autogolom Soumaoroa (82) te pogocima Kondogbije (84) i Ferrana Torresa (90). Za Lille je svih 90 minuta na lijevom boku odigrao Domagoj Bradarić i zaradio žuti karton.

Liverpool je sa 2-1 svladao Genk pa su aktualni europski prvaci trećom uzastopnom pobjedom zasjeli na vrh ljestvice u skupini E, jer je Napoli kod kuće odigrao samo 1-1 protiv Salzburga. Napoli ima osam bodova, Salzburg je na četiri, a Genk ima samo jedan.

Liverpool su do pobjede odveli Wijnaldum (14) i Oxlade-Chamberlain (53), dok je strijelac za Genk bio Samata (41). Dejan Lovren je ostao na klupi Liverpoola.

U Napulju je Marin Pongračić bio u početnoj postavi Salzburga i dobro obavio svoj posao u obrani, da bi ga trener zbog žutog kartona na poluvremenu ostavio u svlačionici. Austrijanci su vodili od 11. minute, kad je svoj sedmi pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka postigao 19-godišnji norveški napadač Erling Braut Haaland te tako postao prvim tinejdžerom u povijesti koji je u jednoj sezoni postigao toliko golova.

Napoli je do boda stigao zahvaljujući pogotku Hirvinga Lozana (44).

U skupini G vodeći dvojac nakon 4. kola su RB Leipzig sa devet i Lyon sa sedam bodova. Leipzig je sa 2-0 slavio kod Zenita golovima Demmea (45+5) i Sabitzera (63), dok je Lyon sa 3-1 svladao Benficu pred svojim navijačima. Andersen (4), Depay (33) i Traore (89) bili su strijelci za domaće, dok je Seferović (76) pogodio mrežu Lyona.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.