Borussija Dortmund i RB Leipzig izborili osminu finala Kupa

Nogomet 30. lis 201922:41 > 22:42
Miguel MEDINA / AFP

Nogometaši Borussije Dortmund izborili su plasman u osminu finala njemačkog kupa nakon što su na svom travnjaku pobijedili imenjaka iz Moenchengladbacha sa 2-1.

Gosti su poveli u 71. minuti golom Marcusa Thurama, no domaćin je okrenuo rezultat postigavši u razmaku od tri minute dva gola, a oba je zabio Julian Brandt. Prvo je u 77. minuti izjednačio, a tri minute kasnije donio je pobjedu svom sastavu.

RB Leipzig je na gostovanju deklasirao Wolfsburg pobijedivši sa 6-1. Najbolji igrač utakmice bio je Timo Werner koji je zabio dva gola (68, 88) i upisao dvije asistencije, a golove za goste zabili su i Pervan (13-ag), Sabitzer (55), Forsberg (58) i Laimer (61), dok je gol za domaćine postigao Weghorst u 89. minuti. Josip Brekalo je za Wolfsburg igrao do 64. minute

Werder nije imao problema protiv Heidenheima pobijedivši sa 4-1, a svih pet golova palo je u prvom poluvremenu. Golove za Werder zabili su Rashica (7), Bittencourt (11), Klaassen (19) i Friedl (41), dok je pogodak za goste zabio Schnatterer (45-11m).

U utorak je plasman u osminu finala izborio i munchenski Bayern koji je na gostovanju pobijedio Bochum sa 2-1.

Domaćin je poveo u 36. minuti autogolom Alphonsa Daviesa, a Bayern je tek u samoj završnici uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Serge Gnabry u 83. minuti, a pobjedu momčadi Nike Kovača donio je Thomas Muller u 89. minuti.