Olić strijelac u pobjedi HSV-a

Nogomet 25. tra 201518:08 > 18:10
EPA

U Bundesligi je najzanimljivija borba za opstanak, a u 30. kolu najviše je profitirao Hamburger koji je pobijedio Augsburg sa 3-2, a hrvatski napadač Ivica Olić zabio je vodeći gol za HSV u 11. minuti.

Imao je Olić još tri dobre asistencije, ali njegovi suigrači nisu bili precizni. Oliću je to šesti gol ove sezone, ali prvi za HSV otkad je u siječnju stigao iz Wolfsburga. Ivo Iličević igrao je za HSV do 67., a dvije minute ranije mogao se upisati u strijelce, ali je lopta zaustavljena na gol crti.

Za opstanak se bore i Hannover, Stuttgart i Freiburg. Hannover je izgubio od Hoffenheima sa 1-2, i to zahvaljujući pogotku Svena Schipplocka u 83. minuti.

još vijesti

Stuttgart i Freiburg su odigrali 2-2, s tim da je Stuttgart u 27. minuti vodio 2-0, ali je sve prosuo u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak zabio je Nils Petersen u 85. minuti.

Predzadnji Stuttgart i posljednjeplasirani Paderborn, koji u nedjelju dočekuje Werder, imaju po 27 bodova. Iznad zone ispadanja su Hamburger, koji ima 28 bodova, Hannover je skupio 29, a Freiburg 30 bodova..

Bayer Leverkusen je protiv Koelna odigrao 1-1, a hrvatski stoper Tin Jedvaj je za Leverkusen odigrao posljednjih pola sata.